Завантажити ще

РНБО створила сайт «Окупант» для пошуку інформації про полонених російських солдатів

РНБО створила сайт «Окупант» для пошуку інформації про полонених російських солдатів
Фото: t.me/CenterCounteringDezinformation

Рада національної безпеки та оборони запустила сайт "Окупант", на якому російські громадяни зможуть отримати інформацію про своїх родичів, які потрапили у полон в Україні. Про це повідомляє Центр протидії дезінформації при РНБО.

- Сайт "Окупант" - це інформаційний ресурс апарату РНБО України, який в оперативному режимі надає інформацію про військовополонених збройних сил Росії, що вторглися на територію України починаючи з 24 лютого 2022 року, - розповіли у відомстві

Порталом зможуть користуватися громадяни Росії, у тому числі сім'ї солдатів або їх знайомі для отримання інформації про стан та місце перебування полонених. За допомогою сервісів порталу родичі російських військовополонених матимуть змогу зв'язатися з представниками Міністерства оборони України.

- Наголошуємо, що з російськими військовослужбовцями поводяться відповідно до Конвенції про поводження з військовополоненими (Женевська конвенція) – зокрема, вони забезпечені харчуванням, одягом та лікуванням, утримуються в нормальних умовах, - запевнили у РНБО.

Зазначимо, що з перших днів війни в Україні працює сайт і Telegram-канал проекту "Шукай своїх". Проект створено з ініціативи МВС України та призначений для того, щоб громадяни РФ мали можливість знайти своїх родичів, які воюють в Україні, та дізнатися про їхню долю. Засновником та менеджером є радник міністра внутрішніх справ України Віктор Андрусів.