Завантажити ще

Радуцький заявив, що з 1 січня всі українці зможуть лікуватися у лікарні "Феофанія"

Радуцький заявив, що з 1 січня всі українці зможуть лікуватися у лікарні
Фото: УНИАН.

З 1 січня 2022 року лікування у лікарні " Феофанія " буде доступним для всіх українців. Про це 25 листопада повідомив на своїй сторінці у Фейсбуку голова комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації Михайло Радуцький.

За словами Радуцького, міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко напередодні заявив, що ухвалено остаточне рішення і з 1 січня Феофанія «почне приймати пацієнтів за пріоритетними пакетами медичних послуг».

- Лікарня Феофанія довгий час залишається символом того, що у чиновників та пересічних громадян різний рівень доступу до медичних послуг. І сьогодні медичний заклад підпорядковується Державному управлінню справами, а допомогу там надають державним службовцям, – написав парламентар.

Радуцький додав, що в рамках реформи «усі медустанови мають увійти до єдиного медичного простору».

- На початку нашої каденції було два символи, які відокремлювали депутатів від звичайних громадян: депутатська недоторканність та лікарня "Феофанія". Ми скасували недоторканність та відкриваємо "Феофанію", - пафосно підсумував депутат.

У жовтні Віктор Ляшко заявив, що "Феофанію" готують до відкриття для всіх пацієнтів. За його словами, охочі зможуть потрапити до лікарні так званим "маршрутом пацієнта".

- Буде питання у тому, що за напрямом буде визначено квоти. І хто може направити для якихось функцій. Це високоспеціалізована медична допомога, – наголошував міністр.

Саме у "Феофанії" лікувалися від коронавірусу Володимир Зеленський та Андрій Єрмак. У лікарні тоді зазначали, що існують "бюджетні напрямки", але на комерційній основі від COVID-19 тут може лікуватися будь-хто.