Завантажити ще

Прогноз погоди в Україні: сонце повертається

Прогноз погоди в Україні: сонце повертається
Фото: https://pixabay.com/users/pixel2013-2364555/

На сайті Гідрометцентру з'явилася нова зловісна карта «сніголавинної небезпеки». Небезпеки на ці вихідні, на щастя, немає – в горах в основному сприятливі погодні умови. Більше того, вони сприятливі по всій Україні – повернулося сонце! Недарма гуси летіли мовчазним клином, а миші халатно поставилися до будівництва своїх нір. Відчували бестії – тепло ще буде.

Його перші боязкі кроки ми відчуємо 24 вересня. Відчутний лише за відсутності дощу – він пройде лише на сході, намочивши все, що далі від Сум та Запоріжжя. Але повітря поки що прохолодніше буде в Чернігові та Сумах : +11…+13.

Нічні заморозки лякають західні області країни, починаючи від Рівного та Хмельницького.

А загалом по країні великий розкид температур не простежується: +12… +15. На півдні, у Харкові та на Донбасі трохи тепліше: +14…+17. Тепловий максимум в Україні - це Херсон та Луганськ : +16…+18.

Вітер, до речі, теж вщух - 3-8 м/с. Він не принесе неприємностей, натомість зможе гарно розвівати наші українські прапори, встановлені на звільнених від окупантів територіях.

Детальний прогноз погоди на 24 вересня

У неділю, 25 вересня, у багатьох регіонах потеплішає на градус-другий. Фронт рухається із південного заходу. І вже в Ужгороді, Івано-Франківську та Чернівцях буде як у Херсоні : +17…+19. У Львові, Хмельницькому та Запоріжжі обіцяють +15… +17. У Вінниці, Миколаєві +16…+18.

У Тернополі, Києві, Кропивницькому, Дніпрі, Донецьку +14…+16.

У Луцьку, Рівному, Черкасах, Полтаві +13…+15.

Найкращою погода очікується в Одесі : +18…+20. А найхолодніше в Сумах та Харкові, де +11…+13.

А ось нічна температура не надихає: майже скрізь по країні +3… +5.

Детальний прогноз погоди на 25 вересня

Якщо цієї інформації недостатньо – воля ваша: ми готові збагатити ваші метеорологічні знання. Якщо 24 вересня вас вжалила бджола – зима настане пізно. Але не тому, що ви такий унікальний повелитель стихій, – просто якщо бджоли вільно літають, то холоди не близько. Якщо у вас над головою гримнув грім – чекай на теплу осінь. Якщо вас з великої висоти загидили чайки, що кружляють у небі, – скоро здійметься сильний вітер. Якщо з низької – то це, напевно, голуби.

У церковному календарі 24 вересня називають Федориними вечірками. Напевно, після цього свята, прокинувшись вранці з хворою головою, наші предки зробили важливий висновок: у цей день не можна чіпати змій - погана прикмета. А в який день чіпати змій гарна прикмета? І навіщо їх взагалі чіпати?

Подивившись за вікно, пращури вирішили: раз на деревах багато жовтого листя – чекай на ранню і довгу осінь. Стоп! А до 25 вересня що було? Літо?

Далі починалося ворожіння на погоду через те, в який бік у крота нора. Зрозуміло тепер, де вони знаходили змій.

Хочеться обнадіяти своїх сучасників: був на вулиці, дерева ще у листях, трава зелена, змії тільки в урядовому кварталі. Шанс на комфортне бабине літо як ніколи величезний.

Все тим самим сучасникам: 24 вересня в історичному розрізі запам'яталося «яєчним замахом» в Івано-Франківську на Віктора Януковича. У 2004 році під час президентських виборів його голова зіткнулася з УЛО – упізнаним літаючим об'єктом. Взагалі голова Федоровича увесь час манила до себе різні предмети – роками пізніше в неї влетів вінок. Може, їх вакуумом притягувало? Ефект чорної дірки?

Туди ж, у чорну дірку, тягне і депутата Богдана Яременка. 25 вересня йому виповнюється 51 рік, і є надія, що на честь свята для нього знімуть табу.

А серед нормальних людей 62 роки відзначить найкращий футболіст Європи 1986 року, а нині боєць тероборони рідного міста Одеси Ігор Бєланов.