Завантажити ще

Прогноз погоди в Україні: 40 днів дощів

Прогноз погоди в Україні: 40 днів дощів
Фото: meteo.gov.ua

Одразу поділюся власним спостереженням, яке увійде до анналів народних прикмет: якщо 21 вересня жаби не квакають, значить, їх замело сорокасантиметровим шаром снігу. Саме стільки випало у Карпатах.

Ситуація по країні виглядає не краще. По межі Суми, Черкаси, Вінниця (+12…+14), у регіонах на північ і на захід – обіцяють опади. Судячи з карти – дощі, але там як бог на душу покладе. Температура чим далі на захід, тим холодніше: Львів та Івано-Франківськ +10…+12. Тут і вночі всього +4…+6. У трикутнику Луцьк, Хмельницький, Київ +13…+15. На південь та на схід температура зростає, але лише на пару градусів. У Дніпрі та Миколаєві +15…+17. У Харкові, Запоріжжі, Одесі +16…+18. Найтепліше в Херсоні та на Донбасі : +17… +19.

Натомість по всій країні вщухає вітер – до 5-10 метрів за секунду.

А тепер прохання: наступну пропозицію не рекомендується читати надто вразливим людям, громадянам зі слабким серцем, тим, хто схильний до самогубства, та вагітним. Згідно з народною мудрістю, якщо вранці 21 вересня пішов дощ, то він продовжить лити ще 40 днів, а зима буде холодною. Лише теплий день обіцяє довгу та суху осінь.

Можна стежити за птахами: низько літають – до похолодання, високо – до потепління. Ходять по землі – знову обжерлися зі смітників.

Втім, є й обнадійливі спостереження. Ранню зиму пророкувало повністю опале до 21 вересня листя. Але дерева за вікном стоять ще не голі. Тож зима настане пізно, окрім Карпат, де вона вже два дні як прийшла.

А у Швейцарії наразі сонячно. У Берні стоїть суха погода та +11…+15. Там взагалі зашибісь, особливо святкувати дні народження. Про що зможе розповісти, але, найімовірніше, промовчить колишній генпрокурор – 44-річна Ірина Венедиктова, яку напророкували на посаду посла України у Швейцарії. Тепер зрозуміло, чому від гучних справ, відкритих під її керівництвом, відчувається стійкий душок швейцарського сиру.

Незрозуміло, чим тягне від світогляду наступного нашого іменинника – одесита, зірки «Квартету І» Ростислава Хайта. Йому стукне 51 рік. Українське громадянство він не змінював, але гадаю, для себе вже вписав – «хороший руський».