Завантажити ще

Помер перший директор Чорнобильської АЕС Віктор Брюханов

Помер перший директор Чорнобильської АЕС Віктор Брюханов
Фото: FB \ChornobylNPP

D віці 85 років помер перший директор Чорнобильської АЕС Віктор Брюханов. Про це 13 жовтня на своїй сторінці в Фейсбук повідомляє прес-служба підприємства.

На роботу в ЧАЕС Брюханова призначили в 1970 році. Спочатку він очолював будівництво об'єкта, а після введення в експлуатацію, аж до квітня 1986 року, керував роботою всієї станції.

Після аварії в 1986 році Брюханов був відсторонений від посади директора. З липня 1986 року по липень 1987 року обіймав посаду заступника начальника виробничо-технічного відділу ЧАЕС. 3 липня 1986 року рішенням Політбюро ЦК КПРС «за великі помилки і недоліки в роботі, що призвели до аварії з тяжкими наслідками» виключений з лав КПРС.

13 серпня 1986 року Брюханову, повернувся з Ташкента з похорону матері, яка померла від серцевого нападу після повідомлення про звинувачення сина, було пред'явлено звинувачення за статтею 220 Кримінального кодексу УРСР «Порушення правил техніки безпеки на вибухонебезпечних виробництвах і підприємствах». 29 липня 1988 року постановою судової колегії у кримінальних справах Верховного суду СРСР Брюханов був засуджений до 10 років позбавлення волі з відбуванням покарання у виправно-трудовій установі загального режиму. На такий же термін засудили головного інженера ЧАЕС Миколи Фоміна.

30 вересня 1991 року Брюханов був достроково звільнений, провівши в ув'язненні половину встановленого терміну. Після цього Брюханов продовжив роботу на Чорнобильській АЕС на посаді начальника техвідділу, а з 1992 року деякий час працював в структурі Міністерства зовнішньої торгівлі України.

26 квітня 2021 року Служба безпеки України опублікувала секретні документи про катастрофу в Чорнобилі. Серед них і перший доповідь Брюханова "наверх" - на ньому позначка секретно. Тоді він писав, що ситуація в місті Прип'ять і в районах поруч нормальна, а рівень радіації - контрольований.

Раніше повідомлялося, що в Києві помер архітектор "тарілки на Либідській" Флоріан Юр'єв. Також в Києві недавно помер режисер фільму "Бумбараш" Микола Рашеев.