29 червня
Завантажити ще

Павлюк: У Києві працює ефективна ППО, але є загроза масованого ракетного удару

Павлюк: У Києві працює ефективна ППО, але є загроза масованого ракетного удару
Фото: facebook.com/General.Pavlyuk

Командувач угрупованням сил та засобів оборони міста Києва Олександр Павлюк вважає, що Київ залишається головною метою "загарбницьких мрій" російських окупантів, але українським силам оборони є чим відбивати ворога на далеких підступах до столиці. Водночас на сьогоднішній день більшою загрозою є небезпека ракетного обстрілу Києва. Про це Павлюк сказав в інтерв'ю "Укрінформ"

– На сьогоднішній день безпека Києва, Київщини, всієї України забезпечується вздовж лінії зіткнення на Харківщині, Луганщині, Донеччині, Херсонщині. Для ворога Київ був і залишається головною метою його загарбницьких амбіцій. Він ніколи не відмовиться від цього. Про це нам слід постійно пам'ятати і не виключати ймовірність спроб формування нових ударних угруповань на київському та чернігівському напрямах за рахунок заходів "тотальної мобілізації" резервістів, залучення запасів техніки й озброєння радянських часів, яких ще достатньо на базах зберігання, - зазначив він.

Павлюк додав, що, незважаючи на великі втрати російської армії у живій силі, озброєнні та військовій техніці, агресор, як і раніше, має значний людський та технічний ресурс". Враховуючи стан і розташування військ противника, раптово або у стислий термін це здійснити неможливо. Разом з тим у разі успіху супротивника у східній операційній зоні значна частина його сил і засобів може бути переміщена звідти на київський напрямок та задіяна у формуванні нового ударного угруповання, отже, небезпека повторного наступу на Київ залишається.

Водночас, на думку командувача, на сьогоднішній день вірогіднішою є загроза ракетних ударів по Києву. Павлюк вкотре закликав усіх киян та гостей столиці не втрачати пильності й своєчасно реагувати на сигнали повітряної тривоги.

- Нині більш реальною загрозою для нашої столиці є завдання противником ракетних ударів по критичних об'єктах державного управління, військової й цивільної інфраструктури. Є багато прикладів. Проте навколо Києва створено досить ефективну та ешелоновану систему ППО, яка в цілому здатна захистити місто від засобів повітряного нападу та постійно вдосконалюється. Однак ймовірність прориву зони ППО у разі масованого ракетного удару все ж таки існує, - додав він.

Раніше Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони України попередив українців про можливі провокації з ракетними обстрілами з боку росіян 22 червня. Громадян закликали утримуватися від перебування у місцях масового скупчення людей. У разі оголошення повітряної тривоги слід негайно пройти до найближчого бомбосховища або укриття, а в приміщеннях дотримуватися правила двох стін та двох виходів.