Завантажити ще

Нейромережа знайшла в картині Пікассо таємне зображення

Нейромережа знайшла в картині Пікассо таємне зображення
Фото: скріншот

Під відомим всьому світові шедевром Пабло Пікассо «Сніданок сліпого» (1903 рік) виявили приховане зображення. Малюнок під малюнком був захований від очей людей протягом 118 років. Однак його змогла визначити і показати нейромережа Oxia Palus.

Це - зображення оголеної жінки, що сидить навпочіпки, яку також можна знайти на картині художника "Життя" і на декількох ескізах. Нове полотно отримало свою назву - «Самотня оголена, яка присіла».

Компанія Oxia Palus використовує сучасні технології для відновлення втрачених творів мистецтва. Пікассо зафарбував фігуру при створенні «Сніданку сліпого», швидше за все, через бідність в той період своєї творчості. "Одиноку оголену" частково виявили за допомогою накладеного рентгенівського флуоресцентного зображення (XRF), а штучний інтелект Oxia Palus повернув приховану картину. Компанія використала XRF-візуалізацію і обробку зображень, щоб знайти обриси прихованого зображення, а потім навчила штучний інтелект додавати мазки до портрету в стилі Пікассо.

Потім штучний інтелект згенерував карту висот мазків, щоб додати малюнку текстуру, і роздрукував зображення на полотні за допомогою технології 3D-друку.

Оголена фігура жінки відноситься до «Блакитного періоду» Пікассо, який був на самому початку кар'єри художника.

Новини по темі: Картини пикассо