Завантажити ще

Не крутіть головою. Михайло Федоров показав, як працює новий цифровий підпис в Дії: досить моргнути

Не крутіть головою. Михайло Федоров показав, як працює новий цифровий підпис в Дії: досить моргнути
Фото: facebook.com/mykhailofedorov.com.ua

У Міністерстві цифрової трансформації змінили процедуру створення електронного "Дія.Підпис", прибравши "ритуал" крутіння головою на камеру. Новий алгоритм випробував на собі та продемонстрував на відео голова Мінцифри Михайло Федоров 13 січня у своєму телеграм-каналі.

- Презентуємо оновлений "Дія.Підпис"! Тепер не треба крутити головою, а лише один раз моргнути. І все – ви підтвердили особу та підписали документ. Наприклад, я підписав обличчям документ про оренду квартири у Дії та направив документ орендарю, - повідомив міністр.

За словами Федорова, з оновленим електронним підписом можна у телефоні підписувати будь-які pdf-документи: контракти, заяви про відпустку, договори оренди квартир тощо. При цьому "Дія.Підпис", на думку міністра, найзахищеніший варіант підпису у смартфоні.

Федоров нагадав, що "Дія.Підпис" більшість українців уже створювали під час генерування сертифікатів з вакцинації проти коронавірусу. Тоді нейромережа перевіряла схожість людини з фото у документах за допомогою крутіння головою на камеру. Багато хто скаржився на збої через те, що потрібно було повертати голову в різні боки - багато хто не впорався сам, знадобилася "допомога друга", який тримав би смартфон. Після цього у листопаді в Мінцифрі прибрали вимогу наявності е-підпису для створення сертифікату, тому не потрібно було крутити головою для створення сертифікатів про вакцинацію.