4 липня
Завантажити ще

На Харківщині розпочали збір грошей для відновлення музею Григорія Сковороди

На Харківщині відкрили збір грошей для відновлення Національного музею імені Григорія Сковороди, яке знищили авіаударами російські війська. Про це повідомив у своєму телеграм-каналі народний депутат від "Слуги народу" Олексій Красов.

- Після розбирання завалів залишилися лише стіни. Залишки даху, знищеного ракетним ударом, прибирали та вивозили кілька тижнів. На сьогоднішній день і приміщення музею, і навколишня територія повністю очищені від уламків та сміття, - повідомив нардеп.

За його словами, питання про реставраційні роботи у музеї залишається відкритим, але на відновлення будівлі вже почали збирати гроші.

- Наступним етапом мають стати реставраційні роботи, проте питання їхнього початку залишається відкритим. Тому віримо у ЗСУ та чекаємо, коли окупантів виб'ють із нашої землі. Тим часом ми вже розпочали збір коштів на відновлення музею Сковороди. Залучаємо до цієї ініціативи бізнес-підприємців, благодійні фонди. Незабаром поділюся з вами добрими новинами, - зазначив Красов.

Ракетні удари по музею Григорія Сковороди росіяни завдали 6 травня. Тоді постраждав чоловік, який доглядав будівлю. Приміщення повністю зруйноване, але найцінніші експонати вдалося врятувати, оскільки їх заздалегідь перевезли до безпечного місця.