Завантажити ще

Митрополит Антоній: У чому секрет довголіття

Митрополит Антоній: У чому секрет довголіття

Чи існує рецепт довголіття ? Багато чутно суперечок з цього приводу. Пропонуються різні методики омолодження, очищення, зміцнення організму. Всі ці методи, можливо, і допомагають частково віддалити старість (більше психологічно), але аж ніяк не продовжують життя. Життя нам дає жизнедавець, і тільки Їм позначені терміни для кожного з нас.

Тому і шукати відповіді потрібно тільки в Його словах. П'ята заповідь, залишена нам Самим Господом, говорить: Шануй батька твого і матір твою, щоб довгі були твої дні на землі.

Ось, коротко, в чому полягає секрет довголіття.

Шанування батьків, старших повинно бути в принципі природним для людини. Але, на жаль, все більше і більше сучасне суспільство відхиляється від цієї заповіді.

Батьки доживають свій вік на самоті; про людей похилого віку не дбає ні держава, ні суспільство; молодь не навчена поважати працю і досвід старших, співчувати і допомагати їм; ще живі ветерани  - забуті і покинуті; викладачі перестали бути авторитетом в школах, вузах, в моді нині сумнівні блогери і тіктокери, саме вони стали носіями «знань і культури».

Без шанування батьків, старшого покоління людина не може відбутися, розвинутися як особистість. Адже читання книг, наприклад, це теж в якійсь мірі шанування старших. Покоління талановитих людей діляться своїм досвідом на сторінках книг. І слухати їх слова без належної уваги і поваги просто немислимо. Як і немислимо справжнє шанування святих і перейняття їх духовного досвіду.

Новини по темі: релігія Церква