Завантажити ще

Мінімальну пенсію для українців віком від 70 років піднімуть до 3 тисяч, а зарплати лікарям – до 20 тисяч

Мінімальну пенсію для українців віком від 70 років піднімуть до 3 тисяч, а зарплати лікарям – до 20 тисяч
Фото: УНИАН.

2022 року мінімальну пенсію для українців віком від 70 років піднімуть до трьох тисяч гривень. Але для цього необхідно, щоб трудовий стаж був не менше 30-35 років. Про це сьогодні, 12 січня, на засіданні уряду повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

За словами прем'єра, у 2022 році очікується підвищення пенсій у кілька етапів. Зокрема, у березні буде проведено індексацію, у тому числі і для працюючих пенсіонерів. Програму доплат розширять на українців віком від 70 років, буде перераховано пенсії для чорнобильців з інвалідністю, а також продовжиться підвищення пенсій для 65-річних у зв'язку зі зростанням мінімальної зарплати.

– Мінімальна пенсійна виплата для людей віком від 70 років зі стажем 30-35 років буде 3 тисячі гривень, – зазначив Шмигаль.

Крім того, з 1 січня 2022 року підвищуються мінімальні зарплати у медичній сфері. Про це із посиланням на засідання Кабміну повідомив у своєму телеграм-каналі народний депутат Олексій Гончаренко.

Тепер лікарі (окрім лікарів-інтернів) та професіонали з вищою немедичною освітою, допущені до медичної діяльності в закладах охорони здоров'я, отримуватимуть зарплату не менше 20 000 грн на місяць. Не менше 13 500 грн/місяць отримуватимуть фахівці з базовою вищою та неповною вищою медичною освітою. Раніше, у грудні 2021-го, президент Володимир Зеленський пообіцяв, що середня зарплата лікаря в Україні становитиме 24 тисячі гривень.