23 травня
Завантажити ще

Мер Херсона розповів про життя в окупації: безробіття, ліків немає, продукти лише російські

Мер Херсона розповів про життя в окупації: безробіття, ліків немає, продукти лише російські
Фото: facebook.com/igorkolykhaev.novini

У тимчасово окупованому Херсоні склалася вкрай складна ситуація із забезпеченням людей ліками, продукти у місті є, але російські. "Зелений коридор" влада досі не організувала і жителі, що залишилися, просто не можуть вибратися з міста. Крім того, через окупацію регіону багато хто втратив роботу. Місто практично спустіло. Про це в інтерв'ю " Суспільне " сказав мер Херсона Ігор Колихаєв.

- Коли волонтери ще їздили до Миколаєва та привозили нам ліки, ми передавали їх до лікарень і за рецептами роздавали людям. Наразі медикаментів залишилося на два тижні. Вже немає розчинів для крапельниць, мало ліків для серцево-судинних захворювань, також є потреба у кисні. Тож якщо буде відкрито гумкоридор на Кривий Ріг, нам треба завезти сюди медикаменти. Проблеми з продуктами я не бачу, бо заробили фермерські господарства, відкрито маленькі крамнички, молоко привозять із сіл. На складах волонтерів є товари першої потреби, дитяче харчування, підгузки, - зазначив він.

Він також підтвердив, що окупанти завозять до регіону російську гуманітарку.

- Щодо МНС Росії, то вони справді завозять гуманітарну допомогу, яку роздають солдати, не наші жителі, у різних точках Херсона. Спочатку її брали переважно незаможні, зараз черги ростуть, бо люди втратили роботу. Деякі беруть і перепродують на базарі, таким чином виживають. Завозять продукти і з Криму, вони продаються у магазинах та ринках. Тому проблем немає, є лише проблема із продуктами вітчизняного виробництва, – зазначив він.

Раніше російські окупанти знову відключили мобільний зв'язок та інтернет у Херсонській області. РФ навмисно блокує можливість мешканцям регіону отримувати новини та спілкування між собою, щоб люди не отримували правдивих новин про війну.