Завантажити ще

Кабмін схвалив створення реєстру донорів крові

Кабмін схвалив створення реєстру донорів крові
Фото: Мішель Гордон/pixabay.com

В Україні з’явиться Національний реєстр донорів крові. Кабінет міністрів на засіданні 24 листопада ухвалив відповідну постанову. Створити та вести реєстр мають Міністерство охорони здоров'я та Національна служба здоров'я, повідомила пресслужба уряду.

- Реєстр забезпечуватиме повну простежуваність руху донорської крові та компонентів крові від донора до реципієнта від вени до вени, - йдеться на сайті Кабміну.

Реєстр дозволить в автоматичному режимі підрахувати кількість донацій, що стане підставою для надання донору статусу «Почесний донор України», зазначили в уряді.

У реєстрі будуть відображатися дані про медичний огляд донора, результати тестування крові на маркери інфекцій, які передаються з кров'ю, донації та можливі ускладнення.

Реєстр стане частиною електронної системи охорони здоров'я. Повна назва прийнятої ухвали - "Про деякі питання функціонування Національного реєстру донорів крові та компонентів крові, а також осіб, яким заборонено виконувати донорську функцію в електронній системі охорони здоров'я".

У квітні в Офісі омбудсмена повідомили, що Міністерство охорони здоров'я України погодилося прибрати гомосексуальні відносини зі списку обмежень на донорство крові.

Людина, яка ерехворіла на COVID-19, може стати донором крові через 14 днів після зникнення останніх симптомів і за доброго самопочуття, розповіли у червні в МОЗ.

Новини по темі: донор кров Кабмін