4 липня
Завантажити ще

Як утримують полонених росіян: Триразове харчування, 8 годин сну, спорт та лікування

Як утримують полонених росіян: Триразове харчування, 8 годин сну, спорт та лікування
Фото: tsn.ua

Частину взятих у полон російських солдатів утримують у таборі на західній Україні. Цей закритий заклад, куди не пускають сторонніх. Самих полонених утримують у дуже комфортних умовах - вони сплять по вісім годин на добу, мають триразове харчування, можуть займатися спортом або ходити до церкви. Про це повідомляє ТСН.

Один із полонених - Руслан із так званої «ЛНР» переконує, що воювати не хотів, навіть у армії свого часу не служив.

- Чи можуть розстріляти, посадити, ми цього не хотіли самі, просто змусили. Тут ставлення краще, ніж там, – запевняє полонений.

Міністр юстиції України Денис Малюська каже, що полонені росіяни не очікували до себе нормального ставлення, адже пропаганда розповідала їм про нацистів:

- Там їм промивали мозок. Істотно промивали мозок, тут трохи інша реальність. Тут їх не катують, не знущаються, – зазначає міністр.

21-річного студента Віталія з окупованої території Донбасу у полоні лікують. Отримав травму, каже, від світлошумової гранати. Теж запевняє — на війну не хотів, мовляв, із вишу направили до військкомату.

- Війна взагалі завжди погано, ми й не думали, що ми воюватимемо, бо коли нас мобілізували, ми взагалі зброю в руках не тримали, - переконує він.

В Україні полонених із боку російської армії сотні, кажуть у Мін'юсті. Щомісячне утримання одного коштує близько 3 тисяч гривень. І незважаючи на те, що вони прийшли на нашу землю зі зброєю – міжнародних норм потрібно дотримуватися.

- Ми втратили б значну частину тієї підтримки, яку ми зараз маємо, якби ми чинили інакше. З іншого боку, ми маємо надати меседж, зокрема росіянам, підтягнути їх під більш-менш належні умови утримання наших громадян, які потрапили в полон, додає Малюска.

Працівники табору кажуть, що сподіваються, що полонених українців також утримуватимуть у нормальних умовах та забезпечать доступ Червоного Хреста та інших міжнародних організацій.