24 жовтня
Завантажити ще

Говорити про початок опалювального сезону в Києві ще зарано, заявили в КМДА

Говорити про початок опалювального сезону в Києві ще зарано, заявили в КМДА
Фото: facebook.com

Говорити про початок опалювального сезону в столиці України ще зарано. Про це на своєму онлайн-брифінгу заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелєєв.

- Щодо житлового фонду - нагадаю, що діють законодавчі норми. Опалювальний сезон починаємо тоді, коли середньодобова температура повітря менше восьми градусів протягом трьох діб. Тоді орган самоврядування має право розпочати опалювальний сезон. Ми плануємо дотримуватися цих норм і моніторити погоду за фактом. На сьогоднішній день ми не маємо таких показників, тому говорити про початок опалювального сезону прямо зараз ще зарано, - сказав він.

У той же час у житлових громад є можливість включити опалення раніше. Для цього потрібно звернутися із заявою від ініціативної групи. Її мають підписати більше половини мешканців будинку. Копія заяви надсилається на електронну пошту, яку можна знайти на сайті КМДА.

За словами Пантелєєва, технічно Київ готовий до початку опалювального сезону.

- Все регламентні роботи проведені, гідравлічні випробування також, складені відповідні договори на енергоресурси, на газ, - повідомив чиновник.

У садочках, школах та лікарнях Києва опалення почали включати з 1 жовтня по заявах керівників установ, засвідчив мер Києва Віталій Кличко.

11 жовтня кілька областей оголосили надзвичайну ситуацію через дефіцит природного газу для бюджетних установ. Місцева влада заявила, що постачальники газу, які виграли торги до подорожчання палива, відмовляються постачати газ за договірними цінами. Заступник глави Офісу президента Кирило Тимошенко повідомив, що "Нафтогаз" до 15 жовтня готовий підписати договори зі споживачами соціальної сфери за ціною 16,8 грн, яка включає ПДВ і тариф на транспортування.

Новини по темі: Опалення Київ