28 травня
Завантажити ще

В Міноборони роз’яснили деталі мобілізації жінок: можлива з 2026 року

В Міноборони роз’яснили деталі мобілізації жінок: можлива з 2026 року

Українки з медичною спеціалізацією можуть підлягати обов’язковій мобілізації з 2026 року. Наразі зміни стосуються тільки системи постановки на облік, повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр в етері телемарафону.

- До 2026 року навіть для українок, які мають медичну спеціальність - єдину, за якою вони можуть підлягати мобілізації, не буде обов'язкової постановки на облік. Інші професії - лише в добровільному порядку, - наголосила вона.

Маляр додала, що зміни про спрощення системи призову було заплановано та розроблено Генштабом ЗСУ ще до початку повномасштабного вторгнення РФ до України.

- Там немає нічого, щоб ускладнювало ситуацію резервістів, призовників, людей, які перебувають на обліку. Йдеться про спрощення системи обліку, - пояснила Маляр.

В Україні з 24 лютого 2022 року діє воєнний стан й оголошена загальна мобілізація. У липні того ж року Генеральний штаб повідомляв, що жінок братимуть на військовий облік лише за їхньою згодою. 7 жовтня 2022 року Верховна Рада України ухвалила закон, який передбачає добровільний порядок взяття жінок на військовий облік.

Раніше KP.UA розбирала, куди можна піти служити: контракт, мобілізація, «Гвардія наступу», ССО.

 

Новини по темі: Жінки Мобілізація