Завантажити ще

Чим "нові" повістки відрізняються від "старих": пояснення адвоката

Чим
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Вже понад місяць – з 30 грудня 2022 року - видають "нові" повістки, що складені на бланках нового зразка і відрізняються від попередніх кількома пунктами. Потенційний призовник має право відмовитися від "старого" документу, заявив адвокат Сергій Гула, якого цитує ТСН.

За словами адвоката, попередній бланк вже втратив чинність та не несе жодного правового навантаження.

- (Після отримання повістки. – Ред.) ознайомтеся одразу. Подивіться, чи це новий бланк, який сформований після 30 грудня, бо там вказано. Якщо ні - все. Вибачте, ви роздаєте документ, який втратив чинність, - розповів адвокат.

За його словами, в такому разі людина має право відмовитися від отримання повістки та скласти акт відмови у присутності двох понятих.

- Оскільки повістка була виписана на бланку, який втратив свою чинність, я відмовляюсь від її отримання… Зараз такі питання до мене приходять: "Проїдьте з нами, ми вам дамо "нову" повістку чи якусь там". Люди, ви не повинні їхати. Ніхто незаконно обмежувати ваші права та свободи не має права. Це незаконне позбавлення волі, - сказав Гула.

Відмінності "нової" повістки:

  • У назві. Замість військових комісаріатів там написано «територіальні центри».
  • Збільшилася кількість документів, які необхідно принести до центру комплектування для уточнення своїх даних. До паспорта, військового квитка й приписного потрібно ще додати ідентифікаційний номер.
  • З'явився пункт, у якому йдеться, що військовозобов’язаний нестиме відповідальність, якщо не з’явиться до пункту без поважної причини. В минулому формулюванні було чітко зазначено, що якщо людина не прибуде, то підлягатиме адміністративному покаранню. 

На питання, чи мають право вручати людині незаповнену повістку, адвокат заявив, що незаповнена повістка не має адресата, тобто не адресована тому, кому її дають. То ж людина має право відмовитися від її отримання.

- Тому що повістка, вона є адресна, вона вручається конкретній особі, вона має бути прописана. Беріть двох понятих, пишіть акт відмови. Оскільки ця повістка не була виписана мені... Коли мені буде виписана - питань немає, - пояснив адвокат.

 Раніше в Мінцифри повідомили, що українцям не будуть розсилати повістки через додаток «Дія».

"Нові" повістки вручають вже місяць. Фото: tsn.ua