Завантажити ще

7 дитячих книг, які навчать бути сміливими та не здаватись

7 дитячих книг, які навчать бути сміливими та не здаватись
Фото: Іванов Олексій / УНІАН​

Українських дітей вже й так можна назвати дуже сміливими та стійкими, адже на їхню долю випала війна – чи не найстрашніше випробовування, яке можна уявити. Втім, не завадить ще раз підтримати вашу дитину, надихнувши її й далі не здаватись, залишаючись мужньою.

Котик, Півник, Шафка

Котик, Півник, Шафка

Котик, Півник, Шафка

Олександр Михед

Видавництво Старого Лева, 2022

Ілюстрації: студія «Сері/граф»

Ціна: 180 грн

Казка, яка щойно вийшла з друку, - історії про селище Бородянка під Києвом, яке постраждало від російських ракетних ударів та окупації, що тривала близько місяця.

Головні герої – Котик, Півник і Шафка – знайомі нам з новин, вони вціліли попри російський тероризм, навіть там, де гинули люди, руйнувались будинки.

Але в казці у цих персонажів є завдання: оберігати й рятувати світ цілої родини: бабусі Лізи, її сина Андрія і онуки Соні.

Приміром, Шафка зберігає цілу історію – це й старі альбоми з фотографіями, медалі бабусі й дідуся, навіть бабусині речі на похорон, а також невеличкий запас коштів. А головне - шафка береже ще тепло рук дідуся Петра, чоловіка баби Лізи. Саме він ще замолоду збирав та припасовував шафку, щоб трималась на віки.

Своя історія є у Котика і Півника.

Ще одне завдання цих персонажів – попри все, дарувати надію і показувати приклад стійкості й незламності навіть тоді, коли в твій світ вломилась війна.

Мої вимушені канікули

Мої вимушені канікули

Мої вимушені канікули

Катерина Єгорушкіна

Vivat, 2022

Ілюстрації: Соня Авдєєва

Ціна: 190 грн

Канікули у Віри почались незвичайно. Навчання закінчилось через те, що її родині – батькам, самій Вірі та молодшому братику - довелось переїхати з 14-го поверху у підвал, щоб рятуватись від російських обстрілів.

Однокласників розкидало по всій Європі? Можна спілкуватись і грати з ними онлайн у «Майнкрафт». Немає води – можна топити сніг. Зникає тепло – родина намагається зігріватись співом. Зникає зв'язок з близькими – залишається лише надія. Своєрідний щоденник дівчинки, якій близько 10 років. Попри жахи, що відбуваються навколо, у цих дитячих записах панує мир і злагода, ба, більше. Ці жахи – навпаки - показують, що можна вважати справжніми цінностями, як подолати страх, зблизитись з сусідами, навчитись допомагати одне одному і продовжувати мріяти.

Окрім щемливої історії дівчинки, в книзі наводяться також поради та заспокійливі практики психологині Світлани Ройз

Крим Керіма

Крим Керіма

Крим Керіма

Наталія Смирнова

Портал, 2021

Ілюстрації: Людмила Стецькович

Ціна: 450 грн

Керіму дуже подобається жити в Криму. Ще б пак! Адже тут є стільки цікавих місцинок, багатих на пригоди та історію татарського народу, такі соковиті та смачні фрукти, а ще – любляча родина.

Та все це зникає в один день. Спочатку Керім дізнається, що почалась війна з фашистами, а батько їде на фронт. Потів виявляється, що всі кримські татари – вороги народу. Їх силою витягають з рідних будинків та депортують бозна-куди в товарняках, а нове місце геть не таке привітне, як прекрасний Крим.

І в усіх цих бідах необхідно зберегти віру в людей, знайти сили жити далі та новий сенс життя.

Історія маленького Керіма допоможе батькам краще обговорювати з дітьми історію України, поговорити про те, як це - покидати рідний дім і не втрачати надію.

Нікому ані слова, або Як розлюбити абрикоси

Нікому ані слова, або Як розлюбити абрикоси

Нікому ані слова, або Як розлюбити абрикоси

Дмитро Журавель

Асса, 2022

Ціна: 160 грн

В невеличкому південноукраїнському містечку на березі моря розгортається справжня детективна пригода.

Під час літніх канікул у Аліни зникає вівчарка Рекс. Їй та двом її приятелям – Андрію й Назару - вдається з‘ясувати, що Рекса треба шукати в іншому місті. Тож друзі не роздумуючи, нічого не сказавши батькам, відправляються у подорож на пошук собаки.

На дітей чекають не лише пригоди, а й небезпеки, коли їхня дружба потребуватиме справжніх випробувань і взаємодопомоги, зустріч з дивними дорослими, які, на жаль, не завжди будуть добрими.

Автор книжки Дмитро Журавель – журналіст, головний редактор сайту «ШоТам?» і мандрівник автостопом. При написанні цієї історії він надихався рідним містом Білгородом-Дністровським, і це дебют письменника у дитячій літературі.

В Країні сонячних зайчиків

В Країні сонячних зайчиків

В Країні сонячних зайчиків

Всеволод Нестайко

Навчальна книга «Богдан»

Ілюстрації: Олеся Томків

Ціна: 109 грн

В країні Ластовинії жили вільні та усміхнені, працьовиті люди, які ніколи не знали ні поневолення, ні гнобителів. Вони дуже любили сміятись і своїх дітей, заради яких саджали цукеркові дерева та влаштовували веселі циркові вистави.

Та одного разу на Ластовинію напала флотилія з країни Хуліганія. Хуліганці захопили країну, грабували її й знущались з мешканців. А над дітьми вони знущались найбільше. Ластовинці неодноразово повставали проти хуліганців, але ті були сильнішими. Тоді, щоб врятувати дітей, віришили відправити їх усіх у безпечну колонію в тропічному лісі.

Але проблеми дістались і туди. Таємничий пан Морок проник у колонію і забрав одного з хлопців, Веснянку. За його допомогою пан Морок хотів проникнути у Країну сонячних зайчиків, щоб знищити її, бо сонячні зайчики сміливо воювали проти його хозяйки - Королеви глупої ночі - і завжди робили людям добро.

Вперше «В Країні сонячних зайчиків» була видана ще 1959 року. З того часу одну з перших книжок Всеволода Нестайка неодноразово перевидавали, адже кожне покоління дітей знаходили у пригодах відважного хлопчика Веснянки та його друзів щось своє. І сьогодні ця книга актуальна, як ніколи, щоб вчитися боротися за добро проти хуліганців та нічних кошмарів.

Всього про ці пригоди написано три книги. До трилогії також увійшли книжки «В Країні місячних зайчиків», «Незнайомка з Країни сонячних зайчиків»

Як Петрусь Коляду рятував

Як Петрусь Коляду рятував

Як Петрусь Коляду рятував

Дара Корній

Ранок, 2022

Ціна: 290 грн

Фентезі про хлопчика Петруся Лелеченка. На вигляд – звичайний хлопець з небагатої родини. Але то лише на перший погляд. Бо насправді Петрусь, як і його батько, – чарівник, химородник.

Тож на долю Петруся випадають надзвичайні пригоди. То напередодні свята Івана Купала він знаходить чарівну квітку папороті і рятує світ. Потім відкриває для себе світ таємничих істот та духів.

А потім чорна богиня Мара задумала лихо, щоб весь світ залишився у пітьмі. До того ж в період найдовших ночей і найсильніших морозів.

Тож змушений Петрусь перед святом Різдва вирушати у нову небезпечну подорож, щоб врятувати людей від Мари.

А в цьому йому допомагатимуть його друзі, серед яких є навіть триголовий змій.

Письменниця Дара Корній добре відома якраз завдяки своїм творам у жанрі фентезі, а також трилогії про українську міфологію – «Чарівні істоти українського міфу: домашні духи» «Чарівні істоти українського міфу: духи природи», «Чарівні істоти українського міфу: духи-шкідники».

Незламні мураші

Незламні мураші

Незламні мураші

Лариса Ніцой

Markobook, 2017

Ілюстрації: Олена Рибакова

Ціна: 330грн

Мурашиний народ жив собі у достатку, чесно трудився й навіть не думав, що може бути інакше. Що може не бути охайного будиночка-мурашника, де постійно наводять лад, спокійних ранків та всіх атрибутів мирного життя. Лякали лише розповіді одного з дідусів про сусідів. Дідусь цей зазвичай розповідав щось дивне – закликав вчитися воювати, бути сильними та вміти давати відсіч. Бо, мовляв, за часів його молодості на мурашів напали сусіди, мурашині леви.

Сучасні мурахи, звісно, не вірили – як так? Мурашині леви називають себе братнім народом, хіба таке може бути? А головного героя – молодого Мураша – хвилювали лише дві справи: почуття до Мурасі та необхідність щоранку піднімати прапор над мурашником.

Та як виявилось, дідусь мав рацію. Одного разу мурашині леви, які клялися сусідам у дружбі та братній любові, таки напали, зруйнували й розграбували мурашник. І коли Мураш, піднявши прапор, прибіг до рідного дому – то не знайшов його, лише грабіжники снували довкруги.

І не залишилось мурашам нічого іншого, ніж зібратися з силами та стати до бою, щоб вигнати ворога.

Новини по темі: Діти Книги література