Завантажити ще

Українські хакери вкрали мільйон доларів у іноземних компаній - їх викрила СБУ

Українські хакери вкрали мільйон доларів у іноземних компаній - їх викрила СБУ
Фото: ssu.gov.ua

Співробітники Служби безпеки України спільно з американськими та британськими силовиками викрили потужне хакерське угруповання. Жертвами стали близько 50 іноземних компаній, а "здобуток" українських хакерів перевищив мільйон доларів. Про це 13 січня повідомляє прес-служба СБУ.

У своїх злочинних цілях зловмисники створили спеціальний VPN-сервіс, який, на відміну від звичайних, які використовуються користувачами легально, мав набагато ширший функціонал. Зокрема, він дозволяв одразу підвантажувати через платформу комп'ютерні віруси та шпигунські програми. Зазначений VPN-сервіс дозволяв:

  • зламувати системи державних та комерційних установ для збирання конфіденційної інформації;
  • розповсюджувати віруси, що шифрують наявну на ПК інформацію та вимагають у користувача «викуп» за ключ;
  • проводити DDoS-атаки, щоб паралізувати роботу систем тощо.

При цьому зловмисники не тільки використовували шкідливе програмне забезпечення самі, але й продавали його іншим кіберзлочинцям по всьому світові – і послуга мала попит.

За попередніми оцінками, за час своєї діяльності хакерська група заробила понад $1 млн. Її організаторами виявилися громадяни України, у тому числі й розшукувані іноземними правоохоронними органами. 

Творці хакерського угруповання затримані, розслідування продовжується. Фото: ssu.gov.ua

Творці хакерського угруповання затримані, розслідування продовжується. Фото: ssu.gov.ua

Для легалізації отриманих від злочинної діяльності коштів зловмисники проводили складні фінансові операції з використанням низки онлайн-сервісів, у тому числі і заборонених в Україні. На останньому етапі переведення в готівку їх переводили на платіжні картки розгалуженої мережі підставних осіб.

Під час обшуків, проведених за місцем фактичного проживання та перебування зловмисників, та в їхніх автомобілях виявлено й вилучено мобільні телефони, комп'ютерну техніку та інші речові докази протиправної діяльності.

Відкрито кримінальне провадження за трьома статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 361 ("Несанкціоноване втручання у роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж або мереж електрозв'язку"), ч. 2 ст. 361-1 ("Створення з метою використання, розповсюдження чи збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження чи збут"), ч. 3 ст. 209 ("Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом").

Результати обшуків у хакерів. Фото: ssu.gov.ua

Результати обшуків у хакерів. Фото: ssu.gov.ua