Завантажити ще

У Росії розгромили хакерське угруповання REvil, яке роками тероризувало США

У Росії розгромили хакерське угруповання REvil, яке роками тероризувало США
Фото: TheDigitalWay/pixabay.com

Російські силовики затримали за зверненням американської влади членів відомого угруповання REvil, яке звинувачується в масштабних кіберзлочинах. Про це повідомляє "ТААС".

- Федеральною службою безпеки у взаємодії зі Слідчим департаментом МВС Росії у Москві, Санкт-Петербурзі, Московській, Ленінградській та Липецькій областях припинено протиправну діяльність членів організованого злочинного співтовариства, - заявили в Центрі громадських зв'язків ФСБ Росії.

За даними відомства, звернення про припинення діяльності кіберзлочинців надійшло російським силовикам від влади США. Американські спецслужби встановили причетність лідера угруповання до зазіхань на інформаційні ресурси зарубіжних компаній за допомогою відправок вірусних посилань, які шифрували інформацію, після чого злочинці вимагали гроші за дешифрування даних.

- ФСБ провела обшуки за 25 адресами місць перебування 14 учасників угруповання, в ході яких було вилучено понад 426 мільйонів рублів, у тому числі у криптовалюті, 600 тисяч доларів, 500 тисяч євро, а також комп'ютерна техніка, криптогаманці, що використовуються для скоєння злочинів, та 20 автомобілів преміум-класу, - наголосили у спецслужбі Росії.

Як пише видання, всім затриманим висунуто звинувачення за частиною 2 статті 187 Кримінального кодексу Росії "Неправомірний обіг коштів платежів". Усю інформацію також було передано американській стороні.