30 червня
Завантажити ще

Силовики викрили російських шпигунів у Кабміні та Торгово-промисловій палаті

Силовики викрили російських шпигунів у Кабміні та Торгово-промисловій палаті
Фото: t.me/СБУкр

Співробітники Служби безпеки України викрили російських агентів у складі Кабінету міністрів та Торгово-промислової палати. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Контррозвідка Служби безпеки провела багатоетапну спецоперацію, щоб знешкодити російську агентуру. В результаті в Києві затримано завідувача відділу Секретаріату Кабміну та керівника однієї з дирекцій ТПП. Силовики з'ясували, що ці чиновники передавали ворогові різну розвідувальну інформацію: від стану обороноздатності до облаштування держкордону та персональних даних українських правоохоронців.

Відомо, що російські куратори платили їм інформацію від 2 до 15 тис. дол. за завдання. Суми залежали від рівня секретності та важливості зібраних даних. Як встановила СБУ, чиновника завербували в 2012 році під час подорожі до Росії два кадрові співробітники ФСБ РФ.

- З тієї поїздки чиновник повернувся, вже маючи оперативний псевдонім, мобільний телефон для зв'язку та завдання збирати таємну інформацію, що циркулює у Кабміні. Секретні документи зловмисник або роздруковував, або фотографував та зберігав на флешці. А для передачі файлів домовлявся через закритий Telegram-канал про зустріч зі своїм "зв'язковим" – одним із працівників Торгово-промислової палати. "Связного" теж завербували у Москві співробітники ФСБ. Свій інструктаж співробітник ТПП отримував згодом у тимчасово окупованому Сімферополі, – розповіли силовики.

СБУ ідентифікувала одного з тих, хто готував його як агента – представник ФСБ Юрій Водолазський. Схема передачі розвідданих працювала так: чиновник передавав їх "зв'язному" з ТПП, а той далі в Росію через зашифровані канали зв'язку.

- "Винагороду" зв'язковий отримував під час особистих зустрічей із кураторами. Вони проходили у Криму чи у третіх країнах. Зазвичай ФСБ платила йому за двох, а вже у Києві він розподіляв гроші. Паралельно він займався підбором інших "кандидатів" для вербування, - уточнили у СБУ.

Слідчі СБУ вже повідомили обом зловмисникам про підозру у державній зраді. Суд обрав їм запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Розслідування продовжується.

Раніше Служба безпеки України провела масштабну спецоперацію, під час якої у Києві, Харкові, Одесі, Запоріжжі, а також у Дніпропетровській та Вінницькій областях затримали 19 агентів ворога. Велику агентурну мережу координував радник так званого глави Криму Сергія Аксьонова.