Завантажити ще

Російські військові кораблі спровокували загибель дельфінів та деяких риб у Чорному морі

Російські військові кораблі спровокували загибель дельфінів та деяких риб у Чорному морі
Фото: pixabay.com

Вчені стурбовані тим, що забруднення Чорного моря внаслідок нападу Росії на Україну може мати довгострокові наслідки для екосистем у регіоні. Російські кораблі вже спровокували масову загибель дельфінів та деяких видів риб. Про це повідомляє NBC News.

За словами Угура Озсандикчі, провідного дослідника морського життя Синопського університету, з лютого до турецького узбережжя викинуло понад 100 дельфінів. Морські біологи підозрюють, що основною причиною є шумове забруднення від військових кораблів на півночі.

- Низькочастотні гідролокатори військових кораблів та підводних човнів безпосередньо заважають ехолокації дельфінів. Не вміючи орієнтуватися, дельфіни що неспроможні ідентифікувати видобуток і тому можуть голодувати. Вони також можуть заплутатися та запанікувати, випадково запливаючи на скелі чи на берег, – пояснили фахівці.

Повне розслідування причин і масштабів недавньої загибелі дельфінів може тривати місяці чи роки, оскільки більшість берегової лінії недоступна для дослідників через війни. Проте за даними Турецького фонду морських досліджень, ці смерті та інше забруднення, пов'язане з війною, можуть створити кризу у біорізноманітності регіону.

Шумове забруднення також впливає багато популяції риб, змушуючи їх далеко мігрувати. Це порушує місцеву екосистему, як і раптову загибель дельфінів, що знаходяться на вершині харчового ланцюга Чорного моря. Їхня смерть може загрожувати цілим субпопуляціям, і може пройти багато років, перш ніж їхня популяція оновиться.
Раніше повідомлялося, що Росія перемістила до Севастополя два загони для бойових дельфінів. Морські тварини можуть бути використані для охорони севастопольської військово-морської бази від підводних атак.