Завантажити ще

Росіяни обстріляли Запорізьку АЕС, пошкодивши обладнання зв’язку 6-го енергоблока

Росіяни обстріляли Запорізьку АЕС, пошкодивши обладнання зв’язку 6-го енергоблока
Фото: MAXAR TECHNOLOGIES/REUTERS

В ніч на середу,  21 вересня, в результаті чергового обстрілу Запорізької АЕС російськими військовими було пошкоджено обладнання зв’язку енергоблока №6 з відкритим розподільчим пристроєм ЗАЕС. Як повідомили в пресслужбі «Енергоатома», обстріл стався о 01:13.

Внаслідок атаки відключились блоковий трансформатор і трансформатори власних потреб енергоблока.

Через втрату живлення відбувся аварійний запуск двох дизель-генераторів систем безпеки для забезпечення роботи насосів охолодження палива. О 02:00 персонал ЗАЕС налагодив живлення власних потреб енергоблока №6 від системи шин інших енергоблоків станції. Дизель-генератори 6-го енергоблока були вимкнені і переведені в режим чергування.

- Рашисти продовжують вчиняти акти ядерного тероризму на атомних станціях України. Їх не зупиняє навіть присутність на майданчику Запорізької АЕС інспекторів МАГАТЕ. Від цієї організації ми в черговий раз очікуємо більш рішучих дій щодо припинення агресивних дій росії проти цивільних ядерних об‘єктів України, допомоги в деокупації ЗАЕС і встановлення зони ядерної та фізичної безпеки навколо атомних електростанцій України! – наголосили в «Енергоатомі».

Декілька днів тому російські війська обстріляли Південноукраїнську АЕС. Одна з ракет впала в 300 метрах від ядерних реакторів.