24 жовтня
Завантажити ще

На Прикарпатті затримали хакера, який створив армію ботів

На Прикарпатті затримали хакера, який створив армію ботів
Фото: ssu.gov.ua

Служба безпеки України (СБУ) викрила хакера з Івано-Франківської області, який створив і адміністрував автоматизовану мережу ботів, що складалася з понад 100 тисяч фейкових акаунтів. Він використовував її для DDoS- та спам-атак, зламував сайти.

"Крім кібератак і злому сайтів він займався підбором паролів до скриньок електронної пошти на віддалених платформах - так званим «брутфорсом». Замовників знаходив на закритих форумах і в чатах Telegram, а розрахунок з «клієнтами» здійснював через заборонені в Україні електронні платіжні системи", - сказано в публікації СБУ.

Прикарпатець також є представником російської електронної системи миттєвих розрахунків Webmoney, на яку наклала санкції РНБО. Він виготовляв та видавав користувачам атестати цієї платіжної системи для проведення транзакцій.

Організатору ботнету готується повідомлення про підозру за ч. 2 ст. 361-1 ("Створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут") і ст. 363-1 ("Перешкоджання роботі електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж або мереж електрозв'язку шляхом масового розповсюдження повідомлень електрозв'язку") Кримінального кодексу України.

У вересні СБУ накрила ботоферму з 50 тисяч акаунтів, через яку поширювали замовні матеріали з Росії.