Завантажити ще

На Чернігівщині дивом вижив чоловік, якого три дні катували, а потім розстріляли

На Чернігівщині дивом вижив чоловік, якого три дні катували, а потім розстріляли
Фото: suspilne.media

На Чернігівщині російські окупанти викрали трьох братів, катували їх і опісля розстріляли. Один із чоловіків дивом врятувався. Про це повідомляє "Суспільне".

Житель Чернігівської області Микола Куліченко розповів, що на початку окупації до їхнього будинку прийшли російські загарбники. Під час обшуків вони виявили форму ЗСУ його молодшого брата та дідусині медалі. Тоді чоловікові та його трьом братам зав'язали очі, кинули у військову машину та повезли. Їх доставили на територію пилорами у селі Вишневе, де жорстоко катували.

Через три дні чоловіків повели на розстріл. Їм викопали могилу, зв'язали руки, ноги та очі й вистрілили в голову.

- Я тут, поряд старший брат, а трохи далі менший. І його першого застрелили. Вкинули в яму, а потім Діму застрелили, але не вкидали в яму. А потім, як у мене вистрілили, мене ще й ногою штовхнули. Я впав зверху на старшого, – згадує чоловік.

Двоє братів Миколи померли, а чоловікові вдалося врятуватися та вибратися з могили. Після цього Микола пройшов ворожий блокпост і дістався сусіднього села. Там йому допомогла пенсіонерка Валентина Петрівна.

Микола Куліченко 40 кілометрів йшов пішки до свого села. Після деокупації Чернігівщини його обстежили медики та виявили два зламані ребра.

У прокуратурі за фактом убивства братів Миколи відкрили кримінальне провадження за частиною 2 статті 438 Кримінального кодексу України, а саме "Порушення законів та звичаїв війни" в частині жорстокого поводження з заручниками, цивільним населенням у поєднанні з умисним вбивством.