Завантажити ще

Дівчинку, яку розлучили з мамою під час евакуації із Маріуполя, передали родичам

Дівчинку, яку розлучили з мамою під час евакуації із Маріуполя, передали родичам
Фото: t.me/denisovaombudsman

Чотирирічна Аліса, яку під час евакуації з Маріуполя російські окупанти розлучили з мамою, зустрілася зі своїм дідусем і незабаром вони вирушатимуть до Польщі, де перебуває її рідна бабуся. Про це повідомляє "Радіо Свобода" із посиланням на голову Служби у справах дітей Запорізької області Антоніну Матвєєву.

– Дівчинку наказом Служби у справах дітей Запорізької міської ради передали дідусеві. організовано конференцію з її рідною бабусею, яку вона пізнала. Бабуся перебуває у Польщі, тому відбулося відповідне спілкування. Оформили документи, отримали дублікати свідоцтва про народження дівчинки. Дитина наразі вирушає з рідними згідно з наказом служби, – розповіла Антоніна Матвєєва.

Як повідомили в обласній Службі у справах дитини, це 36-й випадок, зафіксований службою, коли малолітні діти до 14 років самі, без батьків, прибували під час евакуації до Запоріжжя.

- Якщо малолітні діти приїжджають без супроводу дорослих, їх облаштовує Служба у справах дітей. Як обласна, так і міська служба чергує на хабах для переселенців. З початку війни практично кожен другий день приїжджає така дитина, – розповіла голова Служби у справах дітей Запорізької області.

4-річну Алісу вдалося вивезти з Маріуполя під час евакуації громадян із "Азовсталі". Крихітку довелося евакуювати одну, оскільки її мати залишилася у фільтраційному таборі на території так званої "ДНР". Про цей прецедент раніше повідомили бійці полку "Азов", закликавши світове суспільство втрутитися та повернути дитині маму.