26 жовтня
Завантажити ще

Данець, який прийняв іслам. Поліція Норвегії назвала терактом напад лучника, який вбив на вулиці п'ятьох перехожих

Данець, який прийняв іслам. Поліція Норвегії назвала терактом напад лучника, який вбив на вулиці п'ятьох перехожих
Фото: twitter.com/haberzamaniii.

Представники норвезької поліції докладніше розповіли про затриманого, який влаштував ввечері 13 жовтня масове вбивство в місті Конгсберг, застреливши з лука 5 осіб. Чоловік, який напав на перехожих чоловік раніше був відомий правоохоронцям, а крім того, на даний момент слідство розцінює нго напад як теракт. Про це 14 жовтня повідомляє NRK.

У повідомленні поліції підкреслюється, що більш детальні мотиви будуть встановлені в ході розслідування. Загальний рівень терористичної загрози в країні залишається на «помірному» рівні.

Затриманого стрілка звинувачують у вбивстві, і він був раніше відомий поліції. Начальник поліції Уле Северуда сказав, що чоловік, 37-річний датчанин, звернувся в Іслам і поліція мала інформацію про ризик його радикалізації.

- Мова йде про декілька випадків, але поки не можу сказати, яких, - прокоментувала представник поліції Анн Ірен Сванте Матіассен.

Вона розповіла, що в ніч на четвер провели перший допит підозрюваного, але припущення про його мотивів поки не хочуть розголошувати. За е 'словами, чоловік не намагається заперечувати свою провину і визнав фактичні обставини.

Матіассен також підтвердила, що нападник використав не тільки цибулю, але не стала називати, яке іншу зброю було у нього. У поліції уточнили, що загиблі - чотири жінки і чоловік у віці від 50 до 70 років.

Найбільший теракт в історії Норвегії здійснив 10 років націоналіст Андерс Брейвік, напавши на дитячий табір 22 липня 2011 року. Він методично розстріляв 77 дітей і вихователів, 151 отримали поранення. Злочинець засуджений на 21 рік позбавлення волі.

Історія питання

У норвезькому місті Конгсберг увечері 13 жовтня чоловік обстріляв з лука людей. Поліція підтвердила інформацію про п'ять загиблих і двох поранених в результаті нападу. Відомо, що один з поранених - поліцейський у цивільному. Стрілок був затриманий приблизно через півгодини після того, як влада отримала перше повідомлення про напад. При затриманні він чинив опір, поліцейським довелося зробити попереджувальні постріли. За попередньою інформацією, чоловік діяв самостійно.