4 липня
Завантажити ще

Андрющенко: У Маріуполі хірурги щоденно ампутують до п’яти кінцівок у інсулінозалежних

Андрющенко: У Маріуполі хірурги щоденно ампутують до п’яти кінцівок у інсулінозалежних
Фото: t.me/andriyshTime

У Маріуполі вийшла з-під контролю ситуація з інсулінозалежними. Щоденно хірурги вимушені проводити від трьох до п’яти ампутацій кінцівок. В цілому в окупованому місті залишилось не менш тисячі людей, хворих на цукровий діабет. Всі вони - у стані реальної загрози загибелі через відсутність звичного інсуліну та медичний колапс, повідомляє радник меру Маріуполю Петро Андрющенко.

За його словами, нестачу лікарів окупанти намагаються вирішувати «волонтерськими бригадами лікарів» з Росії.

- Поки результату від цього мало. Через відсутність обладнання, реактивів та ліків все лікування схоже на «помазати зеленкою і відпустити додому», - наголосив Андрющенко.

Він додав, що все більш актуальною стає також проблема з нестачею питної води у Маріуполі. Особливо у Лівобережному районі, який фактично відрізаний від доступу до водопостачання.

"По всіх районах міста через скорочення водопостачання та низьку якість води у джерелах баки для її зберігання набрали цвіль, завдяки чому вода швидко псується й набуває характерного зеленого відтінку й запаху. Фактично можна констатувати, що питна вода навіть низької якості більше не доступна містянам. Лише технічна", - написав Андрющенко.

Раніше радник мера Маріуполю повідомляв, що люди вимушені набирати воду з калюж, щоб мати що попити.