Завантажити ще

Розслідування: В Україні знову запрацювала шахрайська схема «Мілтон груп»

Розслідування: В Україні знову запрацювала шахрайська схема «Мілтон груп»

Кілька років тому було викрито злочинний синдикат «Мілтон груп», який «розвів» понад тисячу жертв із 50 країн світу. Тоді українські силовики влаштували облаву на «офіси» з сумнівними кол-центрами в Києві та закрили їх. Але, як довідались журналісти, наразі шахраї знову активізувалися – аферисти вдало користуються безробіттям через війну, набирають співробітників за оголошеннями в інтернеті і працюють, зокрема, у Києві та Львові, повідомляє УНІАН із посиланням на розслідування програми «Гроші».

Злочинний бізнес полягає у необхідності дзвонити іноземцям і під приводом нібито вигідних інвестицій (зокрема у криптовалюту) виманювати їхні гроші.

Як розповідали раніше в OCCRP (Міжнародний проект з розслідування корупції та організованної злочинності), до синдикату «Мілтон» входив цілий ряд сумнівних фірм, наприклад, Lime Consulting, і ледь не десяток шахрайських «брендів»: CryptoMB, VetoroBanc, AurumPro, Cryptobase, CryptoKartal, Effire group, triada provide та інші.

І ось, як тепер довідались журналісти програми «Гроші», нині шахраї знову активізувалися – вони можуть працювати у Києві та Львові за такими адресами: у Львові - вул. Шевченка, 111; вул. Наукова, 7д; вул. Зелена, 238. У Києві - бульвар Тараса Шевченка, 37/122; вул. Пімоненка, 13; проспект Перемоги, 31.

В інтернеті повно вакансій їхніх кол-центрів. Зарплати – від 20 до 50 тисяч гривень.

«Жертвами злочинців стають не лише ті, кого «розводять» на гроші дзвінками, а й ті, хто безпосередньо телефонує їм та пропонує цей «розвод». Адже така потрібна під час війни робота виявляється шахрайством в особливо великих розмірах, скоєним групою осіб за попередньою змовою, і карається позбавленням волі на строк від 3 до 8 років», - пояснив юрист та керівник державного центру надання правової допомоги Сергій Бреус.

Новини по темі: Шахраї Аферисти поліція