Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
18 квiтня
Завантажити ще

ЗМІ: оточення Любченка нав'язує бізнесу участь в схемах по ухиленню від сплати податків

ЗМІ: оточення Любченка нав'язує бізнесу участь в схемах по ухиленню від сплати податків
Фото: facebook.com/mineconomdev

Фіскальні органи можуть здійснювати тиск на бізнес з метою його залучення до незаконних схем «скруток» податку на додану вартість і при цьому отримувати відсоток від обсягів таких операцій за «невтручання». Такого висновку дійшли журналісти видання «Справа» на підставі документів, отриманих від інсайдерів у правоохоронних органах щодо схем в Державній продовольчій зерновій корпорації.

«Як з'ясувалося, як мінімум частина компаній, яких фіскали вважають «фіктивними»,- це великий бізнес. Однак і його, судячи з усього, оточення першого віце-прем'єра Олексія Любченка змушує ставати частиною схем», - йдеться в статті видання.

Документи, які потрапили в розпорядження редакції, свідчать про новий скандал: за період з грудня 2020-го по серпень 2021 року компанія легалізувала через підприємства з ознаками фіктивності продукції майже на 2 млрд грн., в результаті чого бюджет недоотримав близько 300 млн грн. ПДВ.

«Згідно з оперативною довідкою, яку надало джерело в правоохоронних органах, Державна податкова служба, якою до травня 2021 року керував нинішній перший віце-прем'єр-міністр і міністр економіки Олексій Любченко, а після цього періоду її очолює його заступник Євген Олєйников, а також ДПЗКУ «за невтручання» в діяльність таких структур нібито «отримували винагороду 1% від загального обсягу взаємин з сумнівними контрагентами», - йдеться в статті. Видання опублікувало цитату з документа і перелік компаній, які, на думку ДПС, брали участь у схемах.

«Кураторами даного напрямку в ДПС були в.о. глави (до моменту офіційного призначення до ДПС і після звільнення Любченка виконував обов'язки. - Прим. ред.) Олєйников О.В., директор департаменту управління ризиками Чиж А.Ю., а також помічник першого віце-прем'єр-міністра України - міністра економіки України Любченка А. Н. - Білоус І.А. (Очевидно, мова йде про екс-голову УКРІНФОРМ і Фонду держмайна Ігоря Білоуса. - Прим. ред.). Останній безпосередньо визначав коло фіктивних підприємств, які братимуть участь у «програмі», і отримував готівкову винагороду від даної діяльності», - сказано в документі. Чиж та Олєйников вже фігурували в публікаціях ЗМІ як куратори «скруток».

До довідки також додається список з 33 компаній, для яких розписані помісячні суми «скрученого» ПДВ на загальну суму близько 300 млн. рн. Судячи з маркування документа, до списку увійшли тільки підприємства, «скручування» по яких перевищили 1 млн грн.

Журналісти перевірили ці компанії і з'ясували, що лише кілька з них можна називати реально «сумнівними» контрагентами. Наприклад, ТОВ «Град Інко», яке пов'язане з Cassis Group, раніше фігурувало в скандалах навколо ДПЗКУ. Також в списку виявилося ТОВ «Транссервіс 2008», портовий зерновий термінал в Чорноморську Одеської області. Саме через нього ДПЗКУ і збиралася відвантажити ненадійним замовникам зерно кілька тижнів тому.

Решту можна віднести до «підприємств з ознаками фіктивності» дуже віддалено. Наприклад, до переліку потрапили ТОВ «Тесслагруп», яка є членом Американської торгової палати в Україні, ТОВ «Полтавазернопродукт», яке кілька років тому визнавали найприбутковішим елеватором в Україні і яке неодноразово піддавалося тиску з боку фіскальних органів.

«Наявність в списку великої кількості компаній, які навряд чи є фіктивними, може означати, що вони там потенційно могли опинитися з примусу. Це підтверджує і формулювання з довідки джерела про те, що особисто помічник Олексія Любченка Ігор Білоус відбирав підприємства для участі в «програмі» по легалізації зерна в ДПЗКУ. Таким чином, крім організації злочинної схеми мова явно йде ще й про перевищення службових повноважень, шахрайство і примус до незаконних дій», - йдеться в статті.

«Не виключено, що саме тому в ЗМІ стали з'являтися дані про те, що Любченко нібито намагався «закріпитися» в своєму кріслі за $5 млн, тобто гарантовано забезпечити собі політичну підтримку і подальшу участь в схемах «скруток» ПДВ незалежно від розвитку подій навколо ДПЗКУ», - підсумовують журналісти.

Новини по темі: ПДВ схема ДПЗКУ