Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Скільки можна заробити на раритетах Кравчука

Скільки можна заробити на раритетах Кравчука
Фото: Максим Люков

10 травня не стало першого президента України Леоніда Кравчука. Того ж вечора на торгових інтернет-майданчиках почали множитися приватні оголошення про продаж речей, пов'язаних із першим президентом України. Що пропонують і за якою ціною, дізналася «КП в Україні».

Таріль ручної роботи із сусальним золотом

Найдорожче, що нам вдалося відшукати, – це таріль, виготовлена на Коростенському фарфоровому заводі із зображенням Леоніда Кравчука. Як стверджує продавець, цей виріб навіть знаходився у власності Леоніда Макаровича, має свою незвичайну долю, тому й оцінюється у 2550 євро!

За словами нинішнього власника, таріль служила у президентському сервізі у роки правління Леоніда Кравчука з 1991-го по 1994 рік.

«Був виготовлений найбагатший розкішний сервіз ручної роботи на Коростенському фарфоровому заводі, саме з цього сервізу ця таріль з портретом. На жаль, у апартаментах президента його пошкодили (воно банально тріснуло. – Авт.) і тому списали", - пише в описі продавець.

"Високохудожній розпис, рельєфний малюнок, найбагатше золочення сусальним золотом! Розміри 34,7 на 24,3 см".

Під виглядом покупця «КП в Україні» зв'язалася з продавцем – дізнатися, як блюдо із президентського сервізу опинилося в руках колекціонера.

- Таріль я купував дуже давно, вже й забув подробиці. Пам'ятаю, що купував десь у Києві чи поблизу столиці, в області. Приїхав до одного колекціонера зовсім за іншим. А на додачу мені запропонували і цю таріль, – каже наш співрозмовник. - Я не стримався і купив. Бо Коростенський фарфоровий завод був першим в Україні, а в СРСР – другим після Ленінградського фарфорового заводу ім. Ломоносова (ЛФЗ). Після здобуття незалежності де ж ще можна було замовляти виготовлення парадного сервізу для українського президента? Ким і з якого приводу його подарували Кравчуку, історія замовчує. Але сервіз розкішний, його перлиною була ця таріль, яку, як і буває з фарфоровими речами, з необережності розбили. А уламків наказали позбутися.

На щастя, їх зберегли. Більше того, хтось акуратно все склеїв, після чого таріль потрапила до рук колекціонерів.

– Я побачив перед собою унікальну річ, мене вразило навіть не те, що вона належала президентові. А я, як поціновувач порцеляни, милувався найтоншою роботою, ручним розписом екстра-класу. Немає і тіні сумнівів у бездоганній цінності тарелі, – підсумував продавець.

Таріль з портретом президента України Кравчука, подарована йому у 90-х. Фото: olx.ua

Таріль з портретом президента України Кравчука, подарована йому у 90-х. Фото: olx.ua

Два автографи різної ціни

Далі у продажу йдуть лоти значно скромніші за ціною. Насамперед два автографи Леоніда Макаровича. Один за 6000 гривень на фотографії, другий - за 700 гривень – на Конституції України.

Дзвонимо поторгуватися.

- Автограф на фото справжній. Брав особисто у лютому 2020 року на форумі у Палаці спорту у Києві. Там ще був боксер Олександр Усик та інші відомі люди. У мене є і спільне фото з Леонідом Макаровичем, якщо не вірите, - розповів нам продавець лоту за 6 тисяч гривень.

Чому ж не віримо? Наприкінці лютого 2020 року у Палаці спорту у Києві справді проводився «Форум великих мрійників». Серед гостей були Леонід Кравчук та Олександр Усик, а ведучою заходу була Маша Єфросиніна. Спікери ділилися з присутніми своїми мріями, знаннями і мотивацією, надихаючи публіку на досягнення.

Про автограф на Конституції України за 700 гривень відомо менше.

- Автограф отримано 1996 року, коли Леонід Кравчук приїжджав до юридичної академії. Але не мною. Конституцію мені подарував друг, який навчався в академії. Президент підписав йому видання як найкращому студенту, – розповіла наша співрозмовниця.

Фотографію з автографом продавець вважає ексклюзивом та хоче... 6 тисяч грн. Конституція України 1996 року, підписана Л. Кравчуком. 700 грн. Фото: olx.ua

Фотографію з автографом продавець вважає ексклюзивом та хоче... 6 тисяч грн. Конституція України 1996 року, підписана Л. Кравчуком. 700 грн. Фото: olx.ua

Ручка, годинник та марки

Наступний вагомий лот - годинник марки «Восток» із зображенням Леоніда Кравчука та прапора України. Ціна речі – тисяча гривень.

«Механічний водонепроникний годинник «Восток Амфибия», випущений Чистопольським годинниковим заводом на початку 90-х для України. Надійний і точний хід. «Восток Амфибия» ретельно тестується і витримує тиск до 20 атмосфер, що відповідає глибині занурення до 200 метрів. Корпус із нержавіючої сталі, колір жовтий», - описує продавець свій товар.

Годинник, за його словами, у хорошому стані, на ходу. Щоправда, самому Леоніду Макаровичу він не належав, як і інші лоти.

Наприклад, за 1500 гривень продають книгу Леоніда Кравчука, яку названо його легендарною цитатою «Маємо те, що маємо».

А за 250 грн – ручку, присвячену президентству Леоніда Макаровича.

Ну і насамкінець лот із поштовою маркою, присвяченою одразу двом першим президентам України – Михайлу Грушевському та Леоніду Кравчуку. Поточна ціна поки що 175 гривень, і зроблена лише одна ставка… Мабуть, цим маркам не в змозі потягатися в популярності з маркою, присвяченою російському військовому кораблю, що йде куди слід.

Фото
Фото
12 Травня 202218:21