26 жовтня
Завантажити ще

Генпрокурор Венедиктова: ексвласнику «Дельта банку» вручили клопотання про арешт з альтернативою застави в мільярд гривень

Генпрокурор Венедиктова: ексвласнику «Дельта банку» вручили клопотання про арешт з альтернативою застави в мільярд гривень
Фото: gp.gov.ua

В Україні вручили друге за день клопотання про арешт з альтернативою вийти під рекордну заставу в мільярд гривень. У розтраті такої суми запідозрили колишнього власника, ексглаву Наглядової ради «Дельта банку». Про це повідомила генпрокурор Ірина Венедиктова. За даними " Економічної правди ", мова про Миколу Лагуна.

- Підозрюваному інкримінується розтрата майна і коштів зі збитками в понад 1 млрд гривень... Прокурори вручили власникові «Дельта банку» клопотання про обрання запобіжного заходу - утримання під вартою з альтернативою внесення застави в понад 1 млрд грн, - написала Венедиктова в фейсбуці.

Крім Лагуна, повідомлення про підозру отримали глава ради директорів, два його заступники та директор однієї з пов'язаних фінансових компаній, додали в пресслужбі Офісу генпрокурора.

За даними слідства, посадові особи банку протягом 2012 - 2015 років укладали завідомо збиткові кредитні договори, не забезпечені заставою, а також договори про відступлення права вимоги за кредитами, на підставі яких отримали кошти, майнові права та заставне майно на 1 млрд грн.

Для відшкодування збитків арештовано активи глави ради директорів на 790 мільйонів гривень, 200 земельних ділянок в Київській, Чернігівській та Івано-Франківській областях, 1 млн доларів на його рахунку в швейцарському банку.

Ірина Венедиктова зазначила, що Офіс генпрокурора координує розслідування проваджень щодо ТОП-10 боржників Нацбанку і Фонду гарантування вкладів. Вона заявила, що "це тільки початок".

"Дельта Банк" був заснований в 2006 році і ліквідований в 2015-му.