Завантажити ще

В Україні знімуть історичний серіал про гетьмана Мазепу

В Україні знімуть історичний серіал про гетьмана Мазепу
Фото: канал «Україна»

Канал «Україна» спільно з «FILM.UA Group» екранізують книгу Тетяни Таїрової «Мазепа. Хроніки православного шляхтича. Руїна ». Події відбуваються за часів Руїни - драматичного періоду історії козацької України, що тривав після смерті Богдана Хмельницького 30 років.

Тетяна Таїрова вже 30 років займається історією Гетьманщини, більше 18-ти з них історик присвятила саме дослідженню біографії Івана Мазепи. Автор написала десятки монографій і статей. Але книга «Мазепа. Хроніки православного шляхтича. Руїна »стала першим її художнім твором.

- Останні 30 років я займаюся історією Гетьманщини і понад 18 - особистістю Івана Мазепи. З'явилося бажання донести свої знання до більшої аудиторії - звідси формат художнього твору, який дозволяє не тільки розповісти про трагічну і героїчну епоху, а й зробити героїв «ближче», розкривши їх психологію і почуття, - пояснює Тетяна Таїрова. - Всі дійові особи і події книги справжні і засновані на наявних в архівах документах.

Ідея зняти серіал про Мазепу виникла у генерального продюсера FILM.UA Group Віктора Мірського років 10 назад.

- Ще році в 2010-2011-му я був у відрядженні в Москві. Зайшов там в книжковий магазин і побачив в розділі «Життя чудових людей» монографію про Мазепу. Чесно кажучи, був збентежений - не очікував побачити в книжковому магазині Москви книгу про Мазепу. Це була книга Тетяни. І це справило на мене незабутнє враження, - згадує Мірський. - Купив книгу, прочитав, і з тих пір ходив з ідеєю зняти серіал про Мазепу. Але історичне кіно - дуже дорогий продукт, і до сьогоднішнього часу наші реалії кінобізнесу не дозволяли його підняти. А потім, порадившись з Володимиром Бородянським (член наглядової ради «Медіа Групи Україна». - Авт.), поспілкувавшись з Тетяною, подумали, що готові почати розробку такого серіалу.

На даний момент написано кілька серій сценарію.

- Але скільки буде серій, поки не вирішили, - продовжує Віктор Мірський. - Думаю, зробимо кілька сезонів, тому що все те, що ми хочемо розповісти, в один не помістимо. Нашу кіноісторію ми починаємо з Гадяцького договору і перебування Мазепи при дворі польського короля і доведемо до самого фіналу. Я не хочу зараз заглиблюватися в історичні нетрі, але всю другу половину 17 століття Іван Мазепа був на перших ролях, і в цей період відбувалися радикальні і вкрай важливі для України події. І ось про ці вкрай важливі події і про те, чому щось вийшло, а щось не вийшло, ми і спробуємо в цьому серіалі розповісти. Сценарій також пише Тетяна, тому що, напевно, ніхто більше і краще про Мазепу зараз не написав і не розповів, як вона.

Книгу Тетяни Таїрової, що символічно, презентували в головній міській гетьманській резиденції - Батурині, який зіграв ключову роль в житті Івана Мазепи.

Друк гетьмана Мазепи з князівським гербом, присвоєним імператором Римської імперії Йозефом I. Фото: канал «Україна»

Друк гетьмана Мазепи з князівським гербом, присвоєним імператором Римської імперії Йозефом I. Фото: канал «Україна»