26 сiчня
Завантажити ще

Принца Ендрю позбавили військових звань та королівського патронажу

Принца Ендрю позбавили військових звань та королівського патронажу
Фото: Кріс Джексон/Пул через REUTERS/File Photo.

У Букінгемському палаці заявили, що королеві Єлизаветі II повернули військові звання та королівський патронаж герцога Йоркського принца Ендрю. Заяву у твіттері королівської сім'ї опублікували на тлі скандалу через судовий позов проти сина королеви.

- Зі схвалення і згоди королеви військова приналежність герцога Йоркського і королівське заступництво були повернуті королеві. Герцог Йоркський, як і раніше, не братиме на себе жодних громадських обов'язків і захищає цю справу як приватна особа, - сказано в повідомленні.

Герцога Йоркського звинуватила у сексуальних домаганнях американка Вірджинія Джуффре. За її версією, вона постраждала через американського фінансиста Джеффрі Епштейна, який займався сутенерством.

У 2000-х роках Джуффре працювала гардеробницею на курорті Дональда Трампа Мар-а-Лаго в Палм-Біч. Тоді вона познайомилася з подругою Епштейна світською левицею Гіслейн Максвелл. Максвелл, за версією Джуффре, запропонувала їй пройти навчання та влаштуватися на роботу масажисткою. Дівчина погодилася, а на співбесіді їй нібито довелося робити масаж голому Епштейну. У результаті Вірджинію нібито познайомили з Ендрю, коли дівчина була неповнолітньою (на момент контакту з принцом Вірджинії, за її словами, було 17 років). Принц Ендрю звинувачення Джуффре на свою адресу заперечує.

Адвокати 61-річного сина королеви вимагали, щоб суд відхилив позов Джуффре. Захист послався на угоду, яку Джуффре уклала з Джеффрі Епштейном у 2009 році, щоб врегулювати позов, який вона подала проти нього у Флориді. Згідно з цією угодою, Вірджинія Джуффре зобов'язалася не позиватися до справ, пов'язаних з Епштейном. За це вона отримала пів мільйона доларів.

Адвокати Ендрю заявили, що він був серед "потенційних відповідачів", захищених угодою 2009 року. Джуффре та її захист у відповідь заявили, що принц не входив до числа "інших потенційних відповідачів", про яких йшлося в угоді.

12 січня у ЗМІ повідомили про рішення судді Південного округу Нью-Йорка Льюїса Каплана. Суд ухвалив, що угоду 2009 року "не можна розглядати" на користь Ендрю. Це означає, що герцогу Йоркському загрожує судовий розгляд.