Завантажити ще

MONATIK звернувся до війни в арт-проекті "Буремні вірші"

MONATIK звернувся до війни в арт-проекті
Фото: пресс-служба PR Batteries

Співак Діма Монатик (MONATIK) та актриса Олена Кравець приєдналися до арт-проекту Павла Шилька “Буремні вірші”, де знаменитості читають вірші, створені поетами під час повномасштабної війни Росії проти України. Твори були покладені на музику та опубліковані на Youtube.

Так, MONATIK озвучив свій авторський вірш “Якщо в мене залишився лише день”, написаний під впливом почуттів та переживань, завданих цією війною. У ньому автор звертається до війни як до людини, з якою веде тяжку розмову.

“Йди геть! Бо ти вже не така страшна. 

Сьогодні вперше за ті дні, що нам здаються довгими роками, посміхаюсь.

І посмішку мою запам'ятай. Згадуй навіки. Уві сні і наяву.

Доки повільно у глибоких водах від самотності зникаєш…

Прийшла - пора тобі піти. Йди геть! 

Поглянь, що в мене ти забрала! Що ти наробила!"

Голосом зірки студії "Квартал 95" Олени Кравець можна почути твір волонтерки Лали Тарапакіної, яка на момент вторгнення РФ жила в селі біля аеродрому у Гостомелі, працювала у Чорнобилі та дбала про маму в Ірпені. Село було миттєво окуповане, а в мамин будинок влучила ракета. Емоції від того, що відбувається навколо, і спонукали до написання вірша, опублікованого пізніше у Facebook.

Вперше до проекту увійшов відеовірш англійською мовою у виконанні шотландця Стюарта Маккензі, який уже 30 років працює і живе зі своєю родиною у Києві. За словами чоловіка, Україна давно стала для нього рідною та другою батьківщиною. Тому цей вірш він вирішив присвятити країні, яку давно любить як свою власну.

Продюсер проекту Павло Шилько зачитав авторський англомовний вірш I want rain, написаний у квітні під звуки сирени повітряної тривоги.

Що за проект

“Буремні вірші” – проект телеведучого та продюсера Павла Шилька, на створення якого його надихнув вірш “Я з тих, хто чекає у черзі до бою” співака Василя Логая. Шилько звернувся до українців із проханням надсилати йому свої вірші, написані у лихоліття, а пізніше запропонував озвучити їх знаменитим українцям. Серед тих, хто взяв участь у проекті, Маша Єфросиніна, Володимир Остапчук та Олег Панюта. Алла Мазур, Артем Пивоваров, Павло Зібров.

Новини по темі: Олена Кравець MONATIK