Завантажити ще

Кухар та Стоянов показали знімки із зустрічі з королевою Швеції у Стокгольмі

Кухар та Стоянов показали знімки із зустрічі з королевою Швеції у Стокгольмі
Фото: прес-служба Катерини Кухар

Прима-балерина Катерина Кухар та артист балету Олександр Стоянов під час благодійного гастрольного туру зустрілися королева Швеції Сільвією. Знаменитості поспілкувалися з членами королівської родини та українськими переселенцями після вистави «Жизель» за участю Grand Kyev Ballet у Стокгольмі. Серед почесних гостей були також Міністер культури Швеції Жанетт Густафсдоттер та мер міста Анна Кеніг Йєрлмір. Знімки із зустрічі Кухар опублікувала 10 травня у Instagram.

- Ми мали можливість спілкуватися з швецькою королівською родиною в особі Королеви Сильвії та Принца Карла Філіпа, й ми ще раз переконались, що вони дуже співчувають горю нашого народу. Ми мали можливість обговорити з ними проблеми, що пов’язані з війною в Україні. Говорили про стан України на сьогоднішній день, про розбомблені будівлі у наших містах, про те, як важко зараз дітям. Й, найголовніше, що вже зараз необхідно думати про відбудову України після закінчення війни. Шведи високо оцінили наше балетне мистецтво й готові розглянути питання допомогти українцям у відбудові Київського державного фахового хореографічного коледжу яким я керую, - зазначила балерина.

Перед виставою глядачам також зачитали звернення від Першої Леді України Олени Зеленської:

- І ми мусимо говорити, танцювати і воювати за те, щоб в Україні – а, значить, і в Європі – настав мир, - йшлося у зверненні Олени Зеленської.

Благодійний тур танцюристів Європою – це дипломатична місія Кухар та Стоянова, які мовою танцю розповідають правду журналістам та представникам влади інших держав про криваву війну в Україні. Традиційно кожна вистава завершується спільним виконанням гімну України.

Напередодні дружини бійців "Азова" зустрілися з папою Римським Франциском. Дівчата показали понтифіку фото з "Азовсталі" та передали лист із проханням про допомогу від імені тисяч сімей українських військових, поліцейських та прикордонників.

прес-служба Катерини Кухар

прес-служба Катерини Кухар