Завантажити ще

Дмитро Карпачов розповів, що робити, якщо дитина дивиться «Гру в кальмара»

Дмитро Карпачов розповів, що робити, якщо дитина дивиться «Гру в кальмара»
Фото: кадр із серіалу

Популярний південнокорейський серіал «Гра в кальмара» може травмувати психіку дитини, однак забороняти або дозволяти дивитися його - вибір кожного з батьків. Таку думку висловив український психолог і телеведучий Дмитро Карпачов.

"Тож врешті - дозволяти чи забороняти дітям дивитися «Гру в кальмара»? Вибір за батьками. Можу лише порадити подивитися спочатку серіал самим і прийняти зважене рішення з позиції віку, сприйнятливості саме вашої дитини. З моєї точки зору, офіційне обмеження 18+ виправдано. А далі - вирішувати вам", - написав Карпачов в своєму Інстаграмі.

Психолог розповів, що з питанням про серіал до нього звернулася знайома, 11-річна дочка якої заявила, що в її класі всі подивилися "Гру в кальмара".

За словами Дмитра Карпачова, жорстокі сцени зменшують здатність до співчуття і співпереживання. Також вони можуть стати інструкцією для агресивної поведінки дітей.

На думку психолога, серіал став популярний серед дітей, оскільки випробування учасників зосереджені навколо відомих ігор.

«Гра в кальмара» - південнокорейський серіал в жанрі виживання. Світова прем'єра відбулася 17 вересня на Netflix. Серіал посів перше місце в рейтингу платформи в 90 країнах, а продаж білих кросівок Vans зріс на 7800%.

За сюжетом, хто програв в змаганнях, вбивають. У Великобританії та Бельгії вчителі повідомили, що діти влаштовують схожі гри і б'ють тих, хто програв. В тому числі ввикористовують і гру «Тихіше їдеш - далі будеш», за умовами якої вони повинні завмирати, коли на них дивиться ведучий. Вчителі закликали батьків не дозволяти дітям дивитися серіал і влаштовувати ігри за його мотивами.

Раніше Дмитро Карпачов пояснив, що робити, якщо дитина слухає Моргенштерна.