Завантажити ще

В Україні виявили новий штам коронавірусу "Дельта AY.4.2"

Українські вчені вперше зафіксували в Україні найзаразніший штам коронавірусу "Дельта AY.4.2". Поки що цей вид вірусу підтвердився у Дніпрі. Про це повідомляє Інститут молекулярної біології та генетики.

– Вчені інституту провели секвенування зразків COVID-19. Вони проаналізували 75 зразків, взятих наприкінці жовтня у хворих із 8 регіонів України: Харків – 8 зразків, Херсон – 10, Київ – 9, Львів – 9, Ужгород – 10, Одеса – 10, Дніпро – 10, Луцьк – 9. У всіх зразках виявлено штам "Дельта",  вчені з'ясували, що в Україні домінує "материнський" індійський штам "Дельти" B.1.617.2 – його виявили у 60% зразків, - повідомили в Інституті.

Як зазначили в установі, в решті досліджуваних зразків виявлено 9 різних варіантів цього штаму. "Дельта AY.4" було знайдено у 8 зразках. Більшість випадків припадає на Волинь – цей вид вірусу підтвердився у третини досліджуваних зразків. Захворювання також виявили у 2 зразках зі Львівської області та у 1 зразку – з Одеси, Дніпра та Херсонської області.

- І сам індійський "материнський" штам, і його мутовані варіанти мають дуже високий рівень контагіозності порівняно з уханським штамом SARS-CoV-2, що прийшов у світ в грудні 2019 року з Китаю, та з британським Альфа, що викликав попередню хвилю захворювання в Україні та світі, - зазначено у заяві вчених.

Штам коронавірусу "Дельта" вперше було виявлено в Індії. Тоді країну охопив смертоносний спалах. Мутація вірусу за короткий час поширилася й в інших країнах світу, зокрема - Україні. Британські вчені заявили про більш небезпечний вид штаму "Дельта", який характеризується більшою швидкістю поширення, небезпекою та схильністю до мутацій.