Завантажити ще

В Україні можуть схвалити бустерну вакцинацію для людей з хронічними захворюваннями

В Україні можуть схвалити бустерну вакцинацію для людей з хронічними захворюваннями
Фото: http://chishmycrb.ru/

Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики розгляне на наступному тижні питання про вакцинацію українців третьої дозою вакцини від коронавируса. Бустерной дозою пропонують в Міністерстві охорони здоров'я прищеплювати в першу чергу людей з хронічними хворобами. Про це заявив головний санітарний лікар Ігор Кузин в ефірі " Українське Радіо ".

- Швидше за все, що на наступному тижні нам вдасться прийняти таке рішення і рекомендувати використання бустерной дози. Бустерна доза, якщо і буде рекомендована, то після 6-8 місяців після проведення першої вакцинації. Сподіваємося, що НТГЕІ прийме таке рішення, - повідомив Кузин.

За його словами, при розгляді питання про введення в Україні в застосування додаткової дози вакцини, мова йшла першочергово про людей з хронічними захворюваннями.

- Коли це питання розглядалося, то говорили, що мова йде про іммунокомпрометірованних людей. Тому зараз дійсно вивчають ті інструкції, які діють в інших країнах, і розробляються вітчизняні. Сподіваємося, що найближчим часом зможемо ввести таку практику відповідно до рекомендацій, - зазначив головний санлікар.

На сьогодні в Україні застосовують для вакцинації населення дві дози вакцини від коронавируса. Тим часом ряд країн країн Європи і Сполучені Штати почали прищеплювати людей третьої дозою вакцини. На початку жовтня Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) схвалило застосування третьої дози вакцини від коронавируса Pfizer/BioNTech через шість місяців після другої дози. Зараз Комітет регулятора оцінює дані по бустерной дозі вакцини Spikevax (Moderna) і повідомить результати, коли оцінка буде завершена.