Завантажити ще

У МОЗ уточнили, чи потрібен підліткам COVID-сертифікат для поїздок у громадському транспорті

У МОЗ уточнили, чи потрібен підліткам COVID-сертифікат для поїздок у громадському транспорті
Фото: Григорій КОНСТАНТІНОВ.

Нові правила пасажирських перевезень в умовах карантину між регіонами, які почнуть діяти з 21 жовтня, не будуть поширюватися на неповнолітніх пасажирів. Уточнення 12 жовтня опублікувала прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

Таке рішення було прийнято, тому що для дітей нині не передбачена можливість оформлення COVID-сертифікату та отримання щеплення.

- Діти до 18 років зможуть користуватися громадським транспортом в поїздках між регіонами без пред'явлення негативних тестів на COVID-19 і сертифікатів або міжнародних свідоцтв про щеплення, - пояснив глава МОЗ України Віктор Ляшко.

Для дітей старше 12 років залишається обов'язковим правило використовувати захисні маски під час перебування в громадських місцях, зокрема транспорті, додав він.

Таким чином, нові правила перевезень поширюються на повнолітніх осіб - громадян України, іноземців та осіб без громадянства. Йдеться і про водіїв, членів екіпажу авіа- та залізничного транспорту.

Нові правила стосуються як регулярних, так і нерегулярних перевезень пасажирів. Йдеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційному і залізничному транспорті міжобласного сполучення. Правила не застосовуватимуться до міських і внутрішньообласних перевезень.

До громадського міжміського транспорту не пускатимуть без COVID-сертифіката (для "жовтої" зони підійде і "жовтий"), або сертифіката міжнародного зразка (а також іноземного сертифіката), або негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, який діє 72 години. На внутрішньообласні перевезення і міський громадський транспорт ці вимоги (поки ще) не поширюються.