26 жовтня
Завантажити ще

У МОЗ назвали області, що опинилися на межі "червоної" зони карантину

У МОЗ назвали області, що опинилися на межі
Фото: moz.gov.ua

Окрім Херсонської області, яка з 15 жовтня перейде до «червоної» зони, на межі максимального посилення карантину виявилися Житомирська, Дніпропетровська, Донецька, Запорізька та Харківська області. Про це в ефірі Українського радіо сказав заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

- Ці області знаходяться на межі між «помаранчевою» та «червоною» зонами. Але там дійсно становище напружене. Поки що вдається ситуацію утримати. Але вона поступово погіршується, - зазначив заступник міністра.

Він додав, що пікові навантаження на лікарні все ще попереду і очікуються МОЗ у другій половині листопада.

- Якщо говорити в цілому про те, чому зараз реєструється велика кількість смертей, то хотів би звернути увагу на декілька моментів. По-перше ми дійсно зіткнулися з епідемією, викликаною штамом «Дельта». Він агресивніший, - зазначив Кузін.

Впливає на смертність, додав заступник міністра охорони здоров'я, й пізня госпіталізація хворих: багато хто спочатку знаходиться на амбулаторній госпіталізації. А нерідко буває й так, що українці зовсім не звертаються до сімейного лікаря, а займаються самолікуванням.

Кузін підкреслив, що у ході поточної хвилі часто самопочуття пацієнтів може погіршуватися дуже різко: на початку дня у людини може бути нормальна сатурація, а в кінці - низька. У такому випадку пацієнт потребує екстреної госпіталізації.

За офіційними даними, наразі 17 областей відповідають «помаранчевим» індикаторам. Ситуація з рівнем захворюваності продовжує погіршуватися. Тільки за останню добу в країні підтверджено майже 19 тисяч нових випадків. У лікарнях опинилися 4 633 пацієнти. Жертвами COVID-19 за увесь час стали 59 935 українців (412 - за останню добу).