Завантажити ще

РНБО знайшла "російський слід" у київському мітингу антивакцинаторів

РНБО знайшла
Фото: REUTERS/Сергій Нужненко

У Раді національної безпеки та оборони України заявили про наявність "російського сліду" в акції протесту антивакцинаторів, яка відбулася у Києві 24 листопада. Як повідомляє прес-служба РНБО, акція була спрямована на максимальне зменшення рівня вакцинації в Україні.

- Центром протидії дезінформації (ЦПД) при РНБО України, як повідомлялося раніше, було виявлено російську інформаційну спецоперацію, спрямовану на максимальне зменшення рівня вакцинації населення України, - йдеться у заяві.

У ЦПД також зазначили, що ними було зафіксовано особливу активність у соціальних мережах та месенджерах, а також телеграм-каналах, де поширювалися повідомлення про нібито негативні наслідки вакцинації.

- Підтвердженням реалізації спеціальних інформаційних антивакцинних заходів з боку Російської Федерації є проведення чергового маршу супротивників вакцинації від COVID-19, учасники якого на плакатах "Стоп QR-код" розмістили QR-код, що дає перехід на веб-сайт російської політичної партії "Єдина Росія, - йдеться у повідомленні відомства.

3 листопада у парламенту вже проходила акція "антивакцинаторів". На неї прийшла екс-нардеп Надія Савченко. Одного з організаторів акції, мешканця Львова Остапа Стахіва, 18 листопада заарештували до 16 січня із можливістю вийти під заставу у мільйон гривень. Підозра у замаху на повалення конституційного ладу активісту вручила СБУ 16 листопада. Служба безпеки не виключила російський слід у діяльності Стахіва.

Акцію під Верховною Радою 24 листопада, яка зібрала кілька тисяч учасників, анонсував Микола Коханівський, керівник «Добровольчого руху ОУН». Він запросив до участі "всіх українців, окрім промосковського ворожого елемента".

Кирило Буданов, який очолює Головне управління розвідки України, раніше висловив думку, що марші антивакцинаторів та "вагнергейт" інспіровані Росією для дестабілізації України та організовані з метою посилити антиурядові настрої, підірвавши довіру до влади України.