Зеленський підтвердив атаку на експортний термінал, НПЗ і військове підприємство в РФ

Окрім цього, є результати ураження місця базування швидкісних катерів російського Чорноморського флоту в тимчасово окупованому Криму.

president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський розповів про нові результати застосування українських далекобійних засобів проти російських об'єктів, які забезпечують і продовжують війну. Він повідомив про це у соцмережах.

За словами президента, зафіксовано влучання по нафтопереробному заводу та логістичному центру в Рязані, які розташовані приблизно за 360 км від українського кордону. Окрім цього, є результати ураження місця базування швидкісних катерів російського Чорноморського флоту в тимчасово окупованому Криму.

- Маємо нові результати застосування наших далекобійних санкцій по російських об’єктах, які працюють на забезпечення та продовження війни. Уражено нафтопереробний завод і логістичний центр у Рязані. Відстань від українського кордону - близько 360 кілометрів. Є влучання і по місцю базування швидкісних катерів Чорноморського флоту РФ у нашому тимчасово окупованому Криму. Далекобійні санкції застосовувалися і по НПЗ в Пермському регіоні, а також по експортному терміналу та військовому підприємству в Ростовському регіоні. Дякую нашим воїнам за влучність і всім, хто забезпечує такі далекобійні результати. Росія має відчути, що кожен день цієї війни матиме для неї тільки більшу ціну. Потрібно послаблювати агресора й продовжувати тиснути, щоб наблизити завершення цієї війни, - сказав глава держави.

Пермський нафтопереробний завод «ЛУКОЙЛ-Пермнефтеоргсинтез» входить до числа найбільших і найсучасніших нафтопереробних підприємств Росії. Зокрема, завод може переробляти понад 13 мільйонів тонн нафти на рік.

Підприємство виробляє бензин, мастильні матеріали, а також переробляє супутній газ, з якого, зокрема, виготовляють скраплений газ. Крім того, значну частину дизельного пального та інших нафтопродуктів завод постачає на експорт.