Сьогодні, 25 липня, - Міжнародний день червоних туфель, присвячений обізнаності про хворобу Лайма, та професійне свято День зубного техніка. Віряни відзначають велике релігійне свято - Успіння святої Анни, матері Пресвятої Богородиці.
Яке сьогодні церковне свято
25 липня в православному календарі - Успіння святої Анни, матері Пресвятої Богородиці. Християнське свято, присвячене завершенню земного життя праведної Анни, матері Пресвятої Богородиці та бабусі Ісуса Христа. Для вірян це ще одна нагода згадати жінку, яка стала прикладом глибокої віри, терпіння та материнської любові.
Свята Анна разом зі своїм чоловіком, праведним Йоакимом, вважаються батьками Діви Марії. За церковним переданням, подружжя довгі роки не могло мати дітей, через що зазнавало осуду від суспільства. Попри це вони не втрачали віри в Бога й невпинно молилися.
Їхні щирі молитви були почуті: ангел сповістив Анні та Йоакиму, що вони стануть батьками доньки, яка відіграє особливу роль в історії спасіння людства. Народжену дитину назвали Марією, а згодом вона стала Матір’ю Ісуса Христа.
Саме тому святу Анну особливо шанують як покровительку матерів, бабусь, вагітних жінок та подружніх пар, які моляться про народження дітей.
Що сьогодні не можна робити
За народними віруваннями, цього дня не варто ледарювати, надмірно вживати алкоголь чи займатися лагодженням одягу та взуття — шити, зашивати або пришивати ґудзики. Вважалося, що такі речі після ремонту швидко зношуватимуться й знову потребуватимуть заміни.
Традиції та прикмети цього дня
- Дощ 25 липня — осінь може бути дощовою й затяжною.
- Густий ранковий туман — до ясного та спекотного дня.
- Рясна роса вранці — на гарну погоду та щедрий урожай.
Святу Анну шанують як небесну заступницю подружжя, жінок, які мріють стати матерями, маленьких дітей, нужденних і людей праці. У день її пам’яті віряни просять святу про благословення на народження дитини, мир і злагоду в родині, міцне здоров’я для дітей, їхній спокій, а також допомогу у вирішенні сімейних труднощів.
Хто святкує іменини 25 липня
Сьогодні іменини святкують Макар, Олександр, Ганна, Іраїда, Антон, Арсен та Вероніка. Народжені 25 липня за знаком зодіаку - Леви. Їхній характер яскраво поєднує вогненну харизму лідера та інтуїтивну емоційну глибину, оскільки ця дата знаходиться на межі (куспиді) з Раком. Це амбітні, горді та оптимістичні особистості, які вміють надихати інших.
Історичні події 25 липня
326 — римський імператор Костянтин Великий вперше відмовився вшановувати язичницьких ідолів.
1139 — португальський граф Афонсу I розбив мусульман у битві при Оріке.
1261 — візантійський імператор Михаїл VIII Палеолог без бою зайняв Константинополь.
1536 — Конкістадор Себастьян де Белальказар заснував місто Сантьяго де Калі.
1538 — іспанський конкістадор Франциско де Орельяна заснував місто Ґуаякіль.
1547 — Генріх II Валуа коронований королем Франції.
1567 — Дон Дієго де Лосада заснував місто Сантьяго де Леон де Каракас, столицю Венесуели.
1587 — японці заборонили єзуїтам проповідувати в країні.
1687 — Івана Мазепу було обрано гетьманом України (дата за юліанським календарем).
1814 — британський винахідник Джордж Стефенсон провів перше випробування паротяга.
1909 — француз Луї Блеріо першим у світі перелетів Ла-Манш на моноплані власної конструкції.
1920 — формування Євгеном Петрушевичем у Відні закордонного уряду ЗУНР.
1920 — у бою під Сидоровом війська УНР розгромили більшовиків.
1937 — Повністю розформовано, як контрреволюційний, ЦК комсомолу України.
1947 — у Празі відкрився I Всесвітній фестиваль молоді.
1952 — Конгрес США оголосив Пуерто-Рико «державою, що добровільно приєдналась».
1957 — у Тунісі скасовано монархію.
1963 — Велика Британія, СРСР і США підписали договір про заборону ядерних випробувань у повітрі, відкритому космосі та під водою.
1978 — У Великій Британії народилася перша людина, зачата в результаті штучного запліднення.
1983 — Завершено будівництво трансконтинентального газопроводу Уренгой—Помари—Ужгород завдовжки 4451 км.
1984 — Світлана Савицька стала першою жінкою-космонавтом, яка вийшла у відкритий космос.
1995 — Сербські війська взяли Жепу в ході Боснійської війни. Падіння Сребрениці і Жепи — одна з найвідоміших подій громадянської війни в Югославії 1991-1995 років. Одним із наслідків цього конфлікту стала різанина у Сребрениці.
2008 — Початок візиту Вселенського патріарха Варфоломія I в Україну.
2017 — Націоналістичні сили оголосили початок безстрокової акції «Чорний список», для ліквідації в Україні колабораційного бізнесу.