Росія має значну кількість перехоплених українських безпілотників і може застосувати їх для проведення операцій «під чужим прапором» на території Польщі. Про це заявив міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш.
За його словами, питання підготовки до можливих провокацій стане одним із ключових на найближчому засіданні урядового комітету з питань безпеки. Косіняк-Камиш наголосив, що про аналогічні ризики повідомляють партнери з країн Балтії, Фінляндії та Румунії, адже це стосується всієї безпеки східного флангу Альянсу.
Протягом останнього тижня польські та шведські винищувачі тричі підіймалися для перехоплення російських літаків над Балтійським морем. Окрім військового тиску Польща регулярно стикається із масштабними кібератаками, спробами втручання в критичну інфраструктуру та систематичним глушінням сигналів GPS.
За словами Косіняка-Камиша, рівень загрози з боку РФ залишається надзвичайно високим, а Москва продовжує нарощувати ескалацію як у військовій, так і в інформаційній сферах.
- 21 липня по всій Польщі лунатимуть сирени – влада закликає «зберігати спокій».
- Польща відреагувала на рішення Зеленського відкрити архіви спецслужб щодо Волинській трагедії.