Протягом 15 липня та в ніч на 16 липня військові сили США здійснили ще дві серії ударів по військових об'єктах Ірану, уразивши нафтовий танкер, який намагався прорвати оголошену морську блокаду. Про це повідомило Центральне командування США (CENTCOM).
Перша серія ударів тривала з 13:00 до 14:30 15 липня за київським часом (з 06:00 до 07:30 за Вашингтоном). Під час цієї 90-хвилинної операції американські сили атакували іранські системи берегової оборони та місця зберігання та майданчики запуску крилатих ракет на стратегічному острові Великий Тунд.
У CENTCOM зазначили, що ці удари суттєво послабили спроможність Тегерана загрожувати комерційним суднам в Ормузькій протоці.
Друга, більш масштабна серія ударів розпочалася о 23:00 15 липня і тривала до 04:00 ранку 16 липня за київським часом. Під вогневе ураження потрапили командні центри та об'єкти протиповітряної оборони (ППО) Ірану, ракетні та безпілотні комплекси та об'єкти берегової розвідки.
Під час цієї операції сили США зафіксували порожній нафтовий танкер M/T Belma під прапором Кюрасао, який прямував у міжнародних водах у напрямку іранського острова Харг. За даними командування, екіпаж судна проігнорував численні попередження американських військових та спробував порушити встановлену блокаду.
У відповідь американський літак випустив ракети Hellfire в димову трубу танкера, повністю вивівши судно з ладу. Наразі воно не здатне продовжувати рух у бік Ірану. У CENTCOM наголосили, що морська блокада іранських портів залишається в силі та продовжує діяти.
— U.S. Central Command (@CENTCOM) July 16, 2026
- 15 липня США відновили морську блокаду в Ормузькій протоці.
- 14 липня іранські крилаті ракети уразили два еміратські танкери — Mombasa та Al Bahiyah - у територіальних водах Оману. Внаслідок обстрілу на борту судна Mombasa загинув один індійський моряк. Ще вісім членів екіпажу отримали поранення (четверо перебувають у важкому стані), серед яких шість громадян Індії та двоє громадян України.