Протягом доби російські окупаційні війська масовано атакували прикордонні, прифронтові та тилові регіонів України, застосовуючи авіабомби, артилерію, ракети та сотні безпілотників різної модифікації. Внаслідок ворожих ударів є загиблі, десятки поранених, а також масштабні руйнування цивільної, промислової та критичної інфраструктури, повідомили місцеві ОВА.
На Сумщині під ударами опинилися 22 населені пункти, внаслідок чого троє людей загинули та ще семеро дістали поранення. У Сумській громаді через атаку БпЛА загинув 56-річний чоловік, а троє людей були травмовані. У Шосткинській громаді влучання безпілотника призвело до загибелі 68-річного чоловіка та поранення ще двох громадян. У Великописарівській громаді через наїзд велосипедом на вибуховий предмет загинув 63-річний чоловік, а в Білопільській та Глухівській громадах внаслідок дронових атак поранено двох чоловіків. Також до медиків звернулася жінка, яка постраждала під час нічного обстрілу Тростянецької громади. Ворожі снаряди пошкодили приватні будинки, автомобілі та об’єкти цивільної інфраструктури.
Вночі атаки зазнала Полтавська область, де під ударом опинилися два райони. У Полтавському районі безпілотники пошкодили технологічне обладнання промислового підприємства, адміністративну будівлю та приватну фірму, внаслідок чого одну особу госпіталізували. Окрім цього, зафіксовано влучання у приватний житловий будинок та об'єкт енергетичної інфраструктури, що спричинило знеструмлення споживачів. У Миргородському районі через падіння уламків ворожого БпЛА понівечено складські приміщення, там обійшлося без постраждалих.
На Харківщині обстрілів зазнали 11 населених пунктів, по яких ворог випустив керовані авіабомби (КАБ) та понад дві десятки безпілотників різних типів, зокрема «Герань-2» та «Молнія». Поранення та гострі реакції на стрес зафіксували у чотирьох жителів Вовчанської, Курилівської та Шевченківської громад. Ще один чоловік постраждав від вибуху невідомого пристрою у селі Байрак. Руйнувань зазнали навчальний заклад, багатоквартирний та приватні будинки, господарчі споруди, автомобіль швидкої допомоги та лінії електропередач. Водночас на лінії фронту в межах області зафіксовано високу інтенсивність боїв: на Південно-Слобожанському напрямку відбито десять атак в районах Лимана та Вовчанська, а на Куп’янському напрямку зупинено п'ять спроб просування ворога.
Інтенсивних ударів зазнав Запорізький район, по якому окупанти впродовж доби завдали 896 ударів, застосувавши 18 авіабомб, 4 снаряди з РСЗВ, понад 200 артилерійських снарядів та 670 безпілотників переважно модифікації FPV. Під вогнем перебували 45 населених пунктів області. Внаслідок цих атак троє людей дістали поранення. До правоохоронців надійшло 102 повідомлення про руйнування та пошкодження житлових будинків, транспортних засобів та об’єктів інфраструктури.
На Дніпропетровщині зафіксовано понад 10 обстрілів п'яти районів із використанням безпілотників, артилерії та авіабомб. На Нікопольщині ворог атакував райцентр, Червоногригорівську та Покровську громади, пошкодивши адмінбудівлю, багатоквартирні й приватні будинки, а також авто. Важко поранено 58-річного чоловіка, якого госпіталізували. Окрім цього, руйнування інфраструктури та приватного сектору зафіксовані в Апостолівській та Васильківській громадах, а також у містах Самар і Кам’янське.
У Херсонській області під дроновим терором та артилерійськими обстрілами перебували місто Херсон та ще 33 населені пункти регіону. Російські військові цілили по житлових кварталах, критичній та соціальній інфраструктурі, пошкодивши 3 багатоповерхівки та 12 приватних будинків. Через обстріли поранення дістали 4 людини. Зі звільнених громад регіону за добу було евакуйовано 6 жителів.
На Київщині під час нічної атаки російські війська застосували ударні дрони та балістичні ракети. Обійшлося без постраждалих серед населення, проте зафіксовано руйнування у двох районах. Зокрема, у Вишгородському районі пошкоджено ангарне приміщення. У Бориспільському районі руйнувань та пошкоджень зазнали приватний житловий будинок, заклад освіти, а також територія одного з місцевих підприємств.
- 18 червня росіяни атакували 7 ракетами та 239 дронами – більшість з них знешкодили сили ППО.
- 17 червня Кабмін оновив правила виплат для постраждалих через війну - одержувачів допомоги буде більше.