Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) у суботу, 6 червня, повідомило про поновлення зовнішнього електропостачання на Запорізькій АЕС після одного з найтриваліших блекаутів. Про це МАГАТЕ повідомило у соцмережі Х.
– Сьогодні вранці на ЗАЕС було відновлено зовнішнє електропостачання після 15-годинного перебою, коли об'єкту доводилося покладатися на аварійні дизельні генератори для охолодження шести зупинених реакторів, – розповіли в агентстві.
Це була вже 18-та втрата зовнішнього електроживлення під час війни, яка стала однією з найтриваліших. Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі наголосив на надзвичайній вразливості електромережі та необхідності проведення запланованих ремонтних робіт на лініях електропередач під захистом перемир'я, досягнутого за посередництва МАГАТЕ.
- 17-й блекаут на Запорізькій АЕС від початку російської окупації стався в ніч проти 3 червня після повної втрати зовнішнього електроживлення через відключення останньої доступної лінії електропередачі. Як повідомляє прес-служба «Енергоатому», станція втратила харчування після знеструмлення лінії «Феросплавна-1», яка залишалася єдиним джерелом зовнішнього електропостачання.
- 28 травня МАГАТЕ зафіксувало тривалий збій зв'язку на окупованій ЗАЕС.