Фігурант гучного кримінального провадження НАБУ щодо корупції в енергетиці («справа Мідас») Олександр Цукерман вирішив оскаржити у судовому порядку указ Президента України Володимира Зеленського про застосування проти нього персональних санкцій. Як пише РБК-Україна, відповідний позов було офіційно зареєстровано в Касаційному адміністративному суді у складі Верховного Суду.
Позовну заяву бізнесмена Олександра Цукермана зареєстрували 15 травня 2026 року під номером 990/184/26 (номер провадження — П/990/184/26). Для розгляду цієї справи вже визначено колегію у складі шести суддів. Головуючим та суддею-доповідачем призначено Сергія Уханенка.
Окрім Володимира Зеленського як відповідача, третіми особами у справі залучені Кабінет Міністрів України, Рада національної безпеки і оборони (РНБО), а також Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства. Інтереси позивача захищає адвокат Роман Кругляк.
- 14 травня, з аналогічними вимогами до суду звернувся інший фігурант схеми — Тимур Міндіч.
- 10 листопада 2025 року НАБУ опублікувало “плівки”, які підтверджують корупцію в Енергоатомі. Керівником злочинної організації вважають Тимура Міндіча.