Бізнесмен Сергій Тігіпко став одним із позаштатних радників керівника Офісу президента Кирила Буданова. Про це повідомили у Департаменті з питань звернень громадян та доступу до публічної інформації Офісу президента у відповідь на запит руху «Чесно».
Загалом у Буданова є три позаштатні радники. Окрім Тігіпка це Андрій Юсов та Роман Девятов. Юсов — колишній представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України, відомий як речник ГУР. Буданов сам очолював ГУР до призначення керівником ОП. 66-річний Тігіпко є власником фінансово-промислової групи “ТАС”. Одним з банків, що входить до неї, є “Універсал Банк”, котрий надає ліцензію для Monobank.
Михайло Подоляк, Сергій Лещенко, Ігор Веремій і Вікторія Страхова є позаштатними радниками ОП. Як зазначає «Чесно», “спільним для всіх семи прізвищ є не лише позаштатний статус, а й повна інформаційна непрозорість”. На офіційному сайті президента України цих людей не знайти. Немає опису їхніх функцій, напрямів роботи, підстав призначення, "що й кому саме вони радять".
- Дізнатися про їхнє існування можна лише надіславши офіційний інформаційний запит. І навіть тоді, як показав досвід ЧЕСНО, потрібно точно зазначати примітку “поза штатом”, адже попросивши перелік усіх радників — відповідь може бути неповною, — розповіли в організації.
- 1 жовтня 2025 року комісія з журналістської етики знайшла порушення в інтерв’ю Forbes з Тігіпком, яке в мережі назвали компліментарним.
- 5 травня 2026 року перший керівник Офісу президента Володимира Зеленського Андрій Богдан записав відео через застосування проти нього санкцій РНБО. Богдан назвав цей крок "кримінальним злочином". Також він вважає, що причетні до цього понесуть кримінальну відповідальність.